• DOLAR
  %0,08
 • EURO
  %-0,55
 • ALTIN
  %0,45
 • BIST
  %-0,15
istihdama katkı sağlayacaklar

istihdama katkı sağlayacaklar

Yozgat il genelinde ‘Yatırım Teşvik Belgesi’ alarak yatırım yapacak işverenler resmi gazetede yayımlandı.

İŞKUR İl Müdürü Taner Yıldız; “Belge verilen firmaların her ay oluşturacakları öngörülen istihdam rakamları ile birlikte Resmi Gazetede yayımlanıyor. Bu firmaların yapacakları yatırım doğrudan 504 kişinin istihdamını ön görmekle birlikte elbette ki dolaylı istihdam artışını da doğuracaktır” dedi.

“Teşvik Belgesi Alan İşverenler Ziyaret Edildi”

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nce Yatırım Teşvik Belgesi alan işverenler ziyaret edilerek kurum hizmetleri hakkında bilgilendirildi.

İŞKUR İl Müdürü Taner Yıldız; “Ekonomi Bakanlığı tarafından yatırım yapacak firmalara başvuruları halinde Yatırım Teşvik Belgesi verilmektedir” dedi.

Belge verilen firmaların her ay oluşturacakları öngörülen istihdam rakamları ile birlikte Resmi Gazetede yayımlanmakta olduğunu belirten Yıldız, “Yozgat’ta Yatırım Teşvik Belgesi alarak yatırım yapacak işverenlerimiz resmi gazetede yayımlandı. Bu firmaların yapacakları yatırım doğrudan 504 kişinin istihdamını ön görmekle birlikte elbette ki dolaylı istihdam artışını da doğuracaktır” diye konuştu.

Yıldız, “Bu doğrultuda Kurumuzun sağladığı işveren danışmanlığı kapsamında, yatırım sürecinde personel ihtiyaçlarının temini için Kurumsal olarak kendilerine destek olabileceğimizi bildirmek amacıyla işverenlerimiz ziyaret ettik. İşverenimize kuracakları işin hayırlı olmasını dileyerek, ülke ekonomisine sunacakları katkıdan dolayı da ayrıca teşekkür ettik” ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM