• DOLAR
  %0,00
 • EURO
  %0,42
 • ALTIN
  %0,05
 • BIST
  %-5,29
İSTİKLAL MARŞI BİR ŞAHLANIŞIN DESTANI

İSTİKLAL MARŞI BİR ŞAHLANIŞIN DESTANI

Mehmet Akif’in yazdığı İstiklal Marşı’yla mısralara dökülen ve günümüze onurla taşınan 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 101. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü ilçemizde de kutlandı.

İlçemizde İstiklal Marşı’nın kabulü kutlandı.

Devletimiz ve Milletimizin bağımsızlığının sembolü ve Türk Milleti’nin onurlu mücadelesinin yeniden doğuşunun şanlı destanı, vatan-millet sevgisi, hürriyet simgesi, moral gücü ve milletin istiklal sevgisi ile dopdolu olan Şair Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşımızın, 101. yıl dönümünü kutlandı.

Boğazlıyan Cumhuriyet Okulu konferans salonunda; 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 101. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü düzenlendi.

Programa, Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın, Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Cihat Ateş, Kamu Kurum ve Kuruluş temsilcileri, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda İstiklal Marşının; Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri tarafından şiirler okunması ve Sakarya Türküsü Şiiri katılımcıları duygulandırdı. Ardından “Kurtuluşa Giden Yol” ve “Bu Bayrak” adlı koro çalışmalarının sunumu yapıldı.

“İstiklal Marşının Doğuşu” adlı tiyatro oyunu programa renk kattı.

Uğruna her türlü fedakarlık gösterilen bu vatan topraklarında başımızı dik tutan, bağımsızlık ruhumuzun özünü taşıyan vatan sevgimizin ve özgürlük tutkumuzun en manidar ifadesi olan İstiklal Marşımız tam 101 yıldır ülkemizin her köşesinde yediden yetmişe tüm milletimiz tarafından gururla, coşkuyla söylenmekte olduğu vurgulandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM