• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İSTİKLAL MARŞI BİR ŞAHLANIŞIN DESTANI

İSTİKLAL MARŞI BİR ŞAHLANIŞIN DESTANI

Mehmet Akif’in yazdığı İstiklal Marşıyla mısralara dökülen ve günümüze onurla taşınan ’12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 102. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü ilçemizde de kutlandı.

Devletimiz ve Milletimizin bağımsızlığının sembolü ve Türk Milleti’nin onurlu mücadelesinin yeniden doğuşunun şanlı destanı, vatan-millet sevgisi, hürriyet simgesi, moral gücü ve milletin istiklal sevgisi ile dopdolu olan Şair Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşımızın, 102. yıl dönümünü kutlandı.

Boğazlıyan’da Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşı’nın kabulünün 102. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü kutlandı. Boğazlıyan Cumhuriyet İlkokulu/Ortaokulu Müdürlüğü ve Zeynel Deniz Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan program, Necmettin Yıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirildi.

Kaymakam Recep AYDIN, Belediye Başkanı Gökhan COŞAR, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Ümit KANDEMİR, İlçe Emniyet Müdür V. Başkomiser Mustafa SEZER, Kurum Amirleri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı.

Programda, Mehmet Akif Ersoy’un hayatı, İstiklal Marşı’nın hikayesi ve Asımın Nesli adlı şiir okunurken, Mehmet Akif ve İstiklal Marşı konulu Oratorya gösterisi de sunuldu.

Programda yapılan konuşmalarda, İstiklal Marşı’mızın tam 102 yıldır ülkemizin her köşesinde gururla, coşkuyla söylendiği vurgulandı. Ayrıca, vatan sevgisinin ve özgürlük tutkusunun en manidar ifadesi olan İstiklal Marşı’nın, ülkemizde her yaş grubundan insan tarafından yediden yetmişe gururla söylendiği belirtildi.

Milli şair olarak vatan sevgisini ve bağımsızlık ruhunu en güzel şekilde ifade ettiğinin kaydedildiği programda “İstiklal Marşı, milli mücadelemizin sembolü ve Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük tutkusunun ifadesidir. 102 yıl önce bugün kabul edilen bu şanlı marş, her zaman olduğu gibi bugün de bizim milli ve manevi kimliğimizin en önemli simgelerinden birisi” olduğunun altı çizildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM