• DOLAR
  8,8689
  %1,22
 • EURO
  10,4740
  %1,60
 • ALTIN
  499,21
  %1,68
 • BIST
  1.385
  %-1,20
“İSTİKLAL MARŞIMIZIN 100. GURUR YILI”

“İSTİKLAL MARŞIMIZIN 100. GURUR YILI”

“İstiklal Marşı benim değil, Türk Milleti’nin eseridir” diyen milli şairimizin Korkma! diye haykırışının 100. Yılında AK Parti Boğazlıyan Gençlik Kolları Başkanlığı, İstiklâl Marşımızın kabulünü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediği etkinlikle kutladı.

İstiklal Marşı’mızın kabulünün 100. yıl dönümü ilçemizde de çeşitli etkinliklerde kutlandı. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve milli mücadelenin bütün kahramanları rahmet, minnet ve saygıyla anıldı.

İstiklal Marşı’mızın kabulünün 100. yılı dolayısıyla AK Parti Boğazlıyan Gençlik Kolları Başkanlığı, Cumhuriyet Meydanı’nda bir dizi etkinlik düzenledi.

Programa; AK Parti Boğazlıyan İlçe Başkanı Osman Düğenci ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Tolga Altunpolat, Kadın Kolları Başkanı Gülten Ulusoy ve partililer katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Büstü önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program sonrası (gazetemize) açıklamalarda bulunan AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Tolga Altunpolat; “İstiklal Marşı’mızın kabulünün 100. yılını büyük bir onur ve gururla kutluyoruz” dedi.

Mehmet Akif Ersoy’un Türk milletine armağan ettiği İstiklal Marşının, vatan ve bayrak sevgisinin, samimi inanç ve bağımsızlık aşkının en veciz ifadesi olduğunu vurgulayan Altunpolat, İstiklal Marşı’nın bu toprakların ruhunu, bu milletin özünü yansıtması bakımından sadece bir şiir değil, aynı zamanda bir milli mutabakat metni olduğunu, milli şair Mehmet Akif Ersoy da büyük bir şair olmasından öte aynı zamanda kendini milletin Hürriyet ve istikbal mücadelesine adamış önemli bir dava adamı olduğunun altını çizdi.

AK Parti Boğazlıyan İlçe Başkanı Osman Düğenci ise, “Geleceğimizin teminatı gençlerle böylesine anlamlı bir günde bir araya gelmekten dolayı mutluyum. Bugün, milletçe İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 100’üncü yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Üzerinde hür olarak yaşadığımız bu cennet vatana kasteden düşmanlara karşı büyük bir azim, inanç ve fedakârlıkla kazanılan istiklal mücadelemiz, vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un coşkulu mısralarıyla İstiklal Marşında ölümsüzleşmiştir.

Merhum Mehmet Akif Ersoy’unda dediği gibi ‘Allah bir daha bu millete bir İstiklal Marşı yazdırmasın’ diyerek İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 100. yıldönümünü kutluyor, büyük şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyorum” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM