• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İSTİŞARE ETTİLER

İSTİŞARE ETTİLER

Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Deniz Çağan ve yönetim kurulu üyeleri, Kayseri’nin önemli isimlerinden KEPSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yıldız’ı ziyaret etti.

Çağan, “Şehrimiz için Yozgat için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Her iki kadim şehri ayrıştırmadan ötekileştirmeden, birbirinden ayrı tutmadan, çünkü geçmişe baktığımız zaman iç içe olan bir yapı var bunu da devam ettirmenin gayreti içerisinde olacağız” dedi.

Yıldız, “Kayseri de Yozgatlı nüfusu oldukça fazla, bunların sebeplerinin başında da kültürlerin çok yakın olması geliyor” dedi.

Ziyarette konuşan Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Deniz Çağan, Kocasinan Belediyesindeki başarılı çalışma döneminin ardından bu günde KEPSAŞ gibi önemli bir kurumun yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlenen Bekir Yıldız’a kendilerini kabulünden dolayı teşekkür etti.       Federasyon olarak önümüzdeki süreçte yapacakları çalışmalara ilişkin başkan Bekir Yıldız’ın fikirlerini almak adına bu ziyareti yaptıklarını açıklayan Çağan, “Bizler 2021 yılında Kayseri’de seçilerek göreve geldik. Şehrimiz için Yozgat için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Her iki kadim şehri ayrıştırmadan ötekileştirmeden, birbirinden ayrı tutmadan, çünkü geçmişe baktığımız zaman iç içe olan bir yapı var bunu da devam ettirmenin gayreti içerisinde olacağız.

Biz Kayseri’de yaşayan çok sayıda Yozgatlı olması dolayısıyla bu görevi üstlendik. Kayseri’de birçok konuda çalışmalar yapıyoruz. Yöresel kültürel faaliyetler yapıyoruz. Unutulmaya yüztutan bazı gelenekleri devam ettiriyoruz. Genç kardeşlerimize yönelik te çalışmalar yürütüyoruz. Bundan sonraki süreçte te sizlerin bizlere bir tavsiyesi olursa da yapacağımızı belirtmek istiyoruz. Şehrimizin ‘Bekir Abisi’ olarak bizleri kabul ettiniz. Bundan sonraki organizasyonlarda sizleri de aramızda görmek isteriz” dedi.

KEPSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yıldız ise, Kayseri şehrinde Yozgatlı nüfusunun oldukça fazla olduğunun altını çizerek, bunların sebeplerinin başında da kültürlerinin çok yakın olmasının geldiğini aktardı.

Yozgat, Kayseri, Sivas, Yozgat Çorum, Konya Erzurum Kırşehir de selçuklu eserlerini görmenin mümkün olacağını anlatan Yıldız, “Geçmişten bu günlere gelen bir uhuvet var. Bu uhuvetin bozulmadan devam etmesi, insanların uyum içerisinde yaşamaları, huzur içerisinde yaşamaları, rızıklarını helalinden temin etmeleri son derece önemli. O nedenle sizlerin girişimlerini takdir ve takip ediyorum. Allah kolaylık versin” diye konuştu.

Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Deniz Çağan’ın, KEPSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yıldız’ı ziyaretinde yönetim kurulu üyeleri Murat Gencer, Koray Can, Ersan Dağdeviren’de yer aldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM