• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İTFAİYEDEN PİKNİKÇİLERE UYARI!

İTFAİYEDEN PİKNİKÇİLERE UYARI!

İtfaiyeden Piknikçilere Uyarı: Ateşlerin Söndürüldüğünden Emin Olun, Yasak Alanlara Girmeyin!

Yaz aylarının başlaması ve sıcak hava ile birlikte ormanlık ve mesire alanlarında piknik için yakılan ateşlerin yangınlara neden olduğu hatırlatılarak, Yozgat’ın Sarıkaya Belediyesi İtfaiye Müdürü Fatih Aytekin, vatandaşlara dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

İtfaiye Müdürü Aytekin, gazetecilere yaptığı açıklamada, piknik için tercih edilen orman ve yeşil alanlarda ateşin söndürülmeden bırakılmaması gerektiğini belirtti. Ateşin üzerinin toprakla örtülmesi gerektiğini vurgulayan Aytekin, kibrit, sigara izmariti ve yangına sebebiyet verebilecek diğer maddelerin doğaya atılmaması konusunda uyarıda bulundu.

Aytekin, çevre temizliği ve yangın önlemleri için yanıcı özellik taşıyan maddelerin tamamen söndüğünden ve tehlike oluşturmadığından emin olunması gerektiğini söyledi. Ayrıca, güneş altında cam parçalarının yangınlara neden olabileceğini belirterek, şişe ve cam parçalarının rastgele atılmaması ve araç içerisinde sigara içilirken camdan dışarı atılmaması konusunda da dikkatli olunması gerektiğini ifade etti. Aytekin, ormanlar ve doğanın ortak değerlerimiz olduğunu ve birlikte hareket ederek felaketlerin önüne geçilebileceğini vurguladı.

İtfaiye Müdürü Aytekin ayrıca, yaz aylarında bir diğer tehlikenin de göl ve göletler çevresinde serinlemek amacıyla suya giren piknikçiler olduğunu belirtti. Yasak alanlara ve kontrol altında olmayan göl ve su birikintilerine girmemeleri konusunda vatandaşları uyardı.

Aytekin, dikkatli olmanın ve basit önlemlerin yangına neden olabilecek unsurları ortadan kaldırabileceğini ve olası bir yangının en az zararla atlatılmasına yardımcı olabileceğini sözlerine ekledi. (Haber Merkezi)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM