• DOLAR
  8,7824
  %1,51
 • EURO
  10,2992
  %1,83
 • ALTIN
  500,20
  %1,70
 • BIST
  1.412
  %0,31
İTİBAR ETMEYİN

İTİBAR ETMEYİN

Yozgat Valiliği vatandaşları uyararak; Valiliğin vatandaşlar, işadamları ve esnaftan, telefon veya diğer iletişim yollarıyla herhangi bir amaçla yardım toplama gibi bir talebi veya yöntemi bulunmamaktadır. Kötü niyetli kişilerin yardım toplama bahanesiyle Valilik adına bağış ve yardım kampanyası adı altında para talebinde bulunarak dolandırıcılık teşebbüslerinin artarak devam ettiği, bu nedenle vatandaşların dolandırıcılara itibar etmemeleri istendi.

Son zamanlarda art niyetli kişiler tarafından Yozgat Valiliği, Vali Kemal Yurtnaç, Vali Yardımcıları Adem Yılmaz, Şükrü Çakır, Salih Altun ve Faruk Ekiz, isimlerini kullanılarak hayırsever vatandaşlar ve iş adamlarının ev, iş veya cep telefonlarından arandıkları, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım toplama bahanesiyle para talebinde bulunarak dolandırıcılık teşebbüslerinin artarak devam ettiği tespit edildiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kötü niyetli kişilerin yardım toplama bahanesiyle Valilik adına bağış ve yardım kampanyası adı altında para talebinde bulunarak dolandırıcılık teşebbüslerinin artarak devam ettiği, bu nedenle vatandaşların dolandırıcılara itibar etmemeleri istendi.

“Gerek devletimiz, gerek hükümetimiz, gerekse valiliğimiz hiçbir kimseden yardım toplamadan dezavantajlı guruplarımıza gereken yardımı kendi imkanlarıyla sağlamaktadır” ifadelerine yer verilen açıklamada, “Yozgat Valiliği’nin vatandaşlarımız, işadamlarımız ve esnafımızdan, telefon veya diğer iletişim yollarıyla herhangi bir amaçla yardım toplama gibi bir talebi veya yöntemi bulunmamaktadır.

Valiliğimizin, Valimizin, Vali Yardımcılarımızın ve özel kalem müdürümüzün adını kullanarak telefon ve benzeri yöntemle yardım toplamaya çalışan dolandırıcılara hiçbir şekilde itibar edilmemesini, tedbir amaçlı olarak da böyle bir durumla karşılaşan vatandaşlarımızın öncelikle Valiliğimiz Özel Kalem Müdürlüğü (0354) 212 1010 numaralı telefon ile görüşerek durumu bildirmelerini, ardından 112 numaralı Acil Çağrı Merkezinden kolluk kuvvetlerine ulaşarak ihbarda bulunulması önemle rica olunur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” açıklamasında bulunuldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM