• DOLAR
  %0,55
 • EURO
  %-1,06
 • ALTIN
  %-1,09
 • BIST
  %-0,41
İYC’DE NURDOĞAN DÖNEMİ

İYC’DE NURDOĞAN DÖNEMİ

İlim Yayma Cemiyeti Yozgat Şube Başkanı Nurullah Nurdoğan, İlim Yayma Cemiyeti’nin ülkenin en köklü ve kamu yararına çalışan sivil toplum örgütlerinden biri olduğunu belirtti, 70 yılı aşan bir kurum olarak ülke genelinde ve Yozgat’ta eğitim ve sosyal alanında önemli çalışmalar yaptığını söyledi.

İlim Yayma Cemiyeti (İYC) Yozgat Şubesi Olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştirildi.             Nurullah Nurdoğan, İYC’nin başkanlığına getirildi. İYC yurt binasında gerçekleştirilen genel kurula Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Ak Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç, Memur-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, Hizmet-İş Sendikası Başkanı Ferman Zararsız, Müsiad Başkan V.   Cenker Doğan, STK başkanları, cemiyet üyeleri ve davetliler katıldı.

Genel kurulu yönetmek üzere Cahit Bekir Kayhan, Ferman Zararsız ve Şükrü Yalman divan heyetine seçildi. Faaliyet Raporu okunması ve ibrası, Mali Raporun okunması ve ibrası, Denetim Kurulu Raporunun okunması ve ibrası, Muhammen/Tahmini bütçenin okunması ve müzakeresi, Yönetim Kurulunun Genel Kuruldan yetki taleplerinin müzakeresi, Şube organlarının seçimi gerçekleştirildi.

KURSLAR DÜZENLENDİ

İlim Yayma Cemiyeti Yozgat Şubesi Başkanı Nurullah Nurdoğan, “Amaçlarının ülkemizin kalkınmasına yararlı ilmi, ahlaki, içtimai, sınai bilgileri yaymak, milli ve manevi kültürel değerleri benimseyen bir toplumun yetişmesine katkı sağlayacak eğitim ve kültür faaliyetlerinde bulunmak, bu doğrultuda çalışmalar yapmaktır” dedi.

Nurdoğan, kamu yararına çalışan dernek statüsünde olduklarına da dikkat çekerek, yurtta yerli ve yabancı 135 öğrenciye hizmet verildiğini, ayrıca eğitim ve kültür merkezinin yakın zamanda eksiklerinin tamamlanarak, faaliyetlerine başlayacağını aktardı.

Pandemi dönemi nedeniyle eğitim ve öğretime ara verildiğini hatırlatarak, yurtların da kapalı kaldığını dile getiren Nurdoğan, İlim Yayma Cemiyeti olarak bir çok alanda faaliyet düzenlediklerine vurguladı.

Nurdoğan, özellikle yaz kurslarında öğrencilere yönelik etkinlikler yaptıklarına değinerek, Yozgat İlim Yayma Cemiyeti’nde yaz kursları kapsamında öğrencilere Kur’an-ı, Kerim, Hadis, Siyer, Fıkıh, ebru dersleri verilirken, sosyal ve kültürel faaliyetlerinin gerçekleştirildiğini hatırlattı.

Nurdoğan, “Cemiyetimizin kuruluşu 2013 yılından bu tarafa hizmet eden ve son üç dönemdir şube başkanlığımızı yapan bayta Ahmet Topuz Başkanımız olmak üzere görev alan tüm yönetim kurulu üyelerimize, yönetim kurulumuz adına ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

İlim Yayma Cemiyeti Yozgat Şubesi Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Nurullah Nurdoğan, Yusuf Yazıcı, Ali Cansever, Bilal Keskin, Şükrü Yalman, Cahit Bekir Kayhan ve Recep Şahingöz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM