• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %0,06
 • ALTIN
  %-0,17
 • BIST
  %0,47
İYİ Kİ VARSINIZ

İYİ Kİ VARSINIZ

Covid-19 ile mücadelede en ön safta yer alan sağlık çalışanlarına destek artarak sürüyor. Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi’nce gerek kursiyerler gerekse gönüllüler tarafından üretilen maskelerin teslimi devam ediyor.

5 BİN MASKE TESLİM EDİLDİ

Koronavirüsle mücadele kapsamında milli seferberlik ruhuyla hareket eden Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi’nce bugüne kadar Boğazlıyan Devlet Hastanesi ve İlçe Sağlık Müdürlüğüne 5 bin adet maske teslim edildi.

SAĞLIKÇILARA DESTEK SÜRÜYOR

Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, beraberinde Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kadir Erdem ile birlikte Covid-19 ile mücadelede en ön safta yer alan sağlık çalışanlarını ziyaret ederek, kursiyerler ve gönüllüler tarafından üretilen maskelerin teslimini yaptı.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgınıyla mücadele etmek için gecesini gündüzüne katarak çalışan sağlık çalışanları ve kurumlara destek olan Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi’nce sağlık çalışanlarına destek artarak sürüyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, Halk Eğitim Merkezi tarafından Yeni Korona virüs (Covid-19) salgını sonrası en büyük ihtiyaçlardan biri haline gelen tek kullanımlık cerrahi maskenin üretiminin devam ettiğini söyledi.

6 Usta öğretici, 2 Meslek Dersi Öğretmeni, 1 Boğazlıyan Belediyesi işçisi ve 1 Gönüllü olmak üzere, toplam 10 bayan ile cerrahi maske üretimine ara vermeden devam ettiklerinin bilgisini veren Şimşek, “Bugüne kadar; Milli Eğitim Bakanımız sayın Ziya Selçuk’un talimatıyla Bilim ve Sanat Merkezlerinde (BİLSEM) üretilen sterilize edilen yüz koruyucu siperlikler ile maskeler gerek Boğazlıyan Emniyeti da gerekse diğer il ve ilçeler ile İstanbul Kadıköy Ekipler Amirliği’ne ulaştırdık. Ayrıca bugüne kadar Boğazlıyan Devlet Hastanesi ve İlçe Sağlık Müdürlüğüne 5 bin adet maske teslimi yaptık. İnşallah bu zorlu süreci hep beraber atlatacağız. Ben tüm emeği geçenlere de ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM