• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %0,42
 • ALTIN
  %0,84
 • BIST
  %-0,82
İYİ PARTİ BOĞAZLIYAN’A ÇIKARTMA YAPTI

İYİ PARTİ BOĞAZLIYAN’A ÇIKARTMA YAPTI

Siyasi çalışmalarını sürdüren İYİ Parti Yönetimi, Boğazlıyan’a çıkartma yaptı. Hafta sonu ziyaretlerini sürdüren İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkan Yardımcısı ve AR-GE Başkanı Prof. Dr. Taner Demirer, Boğazlıyan da bir dizi temaslarda bulundu, partililerle bir araya geldi. Gündemi ekonomi oldu.

İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Taner Demirer, Boğazlıyan’da bir dizi ziyaret ve temaslarda bulundu.

İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Taner Demirer, İYİ Parti Boğazlıyan İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği faaliyetlere katıldı.

İYİ Parti Boğazlıyan İlçe Başkanı Baki Şahin ve yönetim kurulu üyeleri ile partililer ve vatandaşların katılımı ile İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkan Yardımcısı ve AR-GE Başkanı Prof. Dr. Taner Demirer, Boğazlıyan’da esnaf ziyaretinde bulundu, ilçe teşkilatında partililerle bir süre sohbet etti.

İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkan Yardımcısı ve AR-GE Başkanı Prof. Dr. Taner Demirer, Boğazlıyan’da bir dizi ziyaret ve temasta bulundu. Parti teşkilatının düzenlediği faaliyetlere katılan Demirer, gösterilen ilgiden memnun olduğunu söyledi.

Demirer, açıklamasında; Türkiye’nin sıkıntılı bir dönemden geçtiğini belirterek, “Çok önemli problemlerimiz var. Bugün itibarıyla büyük bir ekonomik sıkıntının aşamasındayız. Dolar son on gün içerisinde 4-5 lira artarak paramız yüzde 20 değer kaybetti. Bankada bir milyon doları olan bir zenginin parası 7,5 milyondan 13 milyon oldu. Dövizi olan insanların kar ettiği ama fakir ve fukaranın dolayısıyla asgari ücretle geçinenin, memur ve işçi maaşıyla geçinenin yaşamı zorlaştı” dedi.

Yanlış giden politikaların olduğunu savunan Demirer, “Vatandaşın alım gücü önemli ölçüde azaldı. Bu toplumun yüzde 40’a yakını asgari ücretle geçimini sağlıyor. Asgari ücret euro bazında Arnavutluğunda altına düştü. Ucuz bir işgücü, satın alma gücü düşük bir işgücü ve sosyal yaşantının oldukça zorlaştığı bir dönem yaşıyoruz.

Enflasyon Türkiye’de yüzde 30’lara dayandı. Resmi rakamlara göre yüzde 15 söylense de son 6 ay içerisinde bütün maddeler hemen hemen yüzde 150 oranında zamlandı. Paramızın değeri son bir yıl içerisinde düştü. Yüzde 30’a yakın değer kaybetti. Bunun yanısıra döviz rezervlerimiz de azaldı. Merkez Bankamız eksi 50 Milyar dolarlarda. Sıcak paramız yok. Merkez Bankası piyasaya para süremedi, doların ateşini alamadı” ifadelerinde bulundu.

Prof. Dr. Taner Demirer, “Partimizin önümüzdeki dönemde seçimlerde kullanacağı projeler üzerinde çalışıyoruz. Sağlık, gıda politikası olmak üzere çok sayıda projeler üzerinde duruyoruz. Ekonomi, eğitim ve hukukta, adalette ve dış politikada çalışmalarımız var. Partimizin iktidara hazırlıklı olması önemli, dolayısıyla partimizi için bir hafıza kaynağı oluşturuyoruz. Hummalı bir çalışmamız var. Türkiye iyi olacak” şeklinde konuştu.

İYİ Parti’nin Türkiye genelinde giderek yükselen bir ivme çizdiğini de sözlerine ekleyen Demirer, “Biz bütün kalbimizle inanıyoruz ki, önümüzdeki ilk seçimlerde Millet İttifakı iktidara gelecek” diye konuştu.

Yozgat’ın iktidar partisine oy vermesine rağmen yeterli desteği almadığını da ileri süren Demirer, “Yozgat’ın Allah vergisi jeotermal kaynakları da var ama yeterince istifade edemiyoruz. Bunları biran önce turizme kazandırılması gerekiyor. Amaç milletvekili olmak değil, her konuya hakim olup, yatırımları iline çekmen gerekiyor. Genel Başkanımız sayın Meral Akşenir, siyasetin yönünü değiştirdi, vilayetleri gezdi. Esnafın sorun ve beklentilerini dinledi, hiç bir lider de bunlar görülmedi. Seçim zamanı gezerler ama bizim Genel Başkanımız son iki yıldır geziyor, vatandaşın sorun ve beklentilerini iyi biliyoruz” ifadelerinde bulundu.

Demirer, bu ziyarette aziz hemşerilerinin coşkulu teveccühünün kendisini ziyadesiyle mutlu ettiğini ve onurlandırdığını belirterek, İYİ Parti Boğazlıyan İlçe Başkanı Baki Şahin ve yönetim kurulu üyeleri ile partililere teşekkür etti.

Demirer, daha sonra  ilçede esnaf ziyaretinde bulunup, hal hatır sordu. Esnaflardan sıkıntı ve şikayetleri konusunda bilgi aldı.

İYİ Parti Boğazlıyan İlçe Başkanı Baki Şahin ise, İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkan Yardımcısı ve AR-GE Başkanı Prof. Dr. Taner Demirer’i Boğazlıyan’da ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyetliği dile getirerek, “Seçimleri sabırsızlıkla bekliyoruz. İnşallah hep beraber destekleyeceğiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM