• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %-0,63
 • ALTIN
  %-0,66
 • BIST
  %-0,59
İYİLİK İÇİN MÜCADELE!

İYİLİK İÇİN MÜCADELE!

Sokak hayvanlarına yönelik örnek bir uygulamayı hayata geçiren Boğazlıyan Belediyesi, sıcak yaz günlerinde doğadaki canlılar için seferber oldu. İlçenin muhtelif yerlerine beslenme noktaları yerleştirilirken, sokak hayvanları ve doğadaki canlıların su ve mama ihtiyaçları karşılanıyor.

Sahipsiz sokak hayvanlarının aç kalmaması için Boğazlıyan Belediyesi çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

İlçenin farklı noktalarında yiyecek bulmakta zorlanan sahipsiz sokak hayvanları için mama desteğini sürdürüyor.

Doğaya ve çevreye değer veren sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket eden Boğazlıyan Belediyesi, hava sıcaklıklarından dolayı su ve yem bulmakta zorlanan sokak hayvanları için ilçenin muhtelif yerlerine yerleştirilen beslenme noktalarına su ve mama bırakıyor. Belirli zaman diliminde mama ve su bırakılan sokak hayvanları beslenme noktalarının sayesinde küçük dostlar, sıcak yaz günlerinde olası bir mağduriyet yaşamıyor.

Çevreye ve ekolojik dengenin sürdürülebilirliğine katkıda bulunan Boğazlıyan Belediyesi, bu uygulamayla vatandaşların takdirini kazanıyor.

Belediye Başkanı Gökhan Coşar, İlçenin muhtelif yerlerine beslenme noktaları yerleştirildiğini ve sokak hayvanları ve doğadaki canlıların su ve mama ihtiyaçlarının karşılandığını söyledi.

“Bu hayatı paylaştığımız güzel canlıların değerini biliyoruz” diyen Başkan Coşar, “İlçemizin dört bir yanında sokak hayvanlarımıza, mama ve su desteği sağlıyoruz. Bu sıcak günlerde kuşları, kedileri, köpekleri kısacası sokakta yaşayan canlıları unutmayalım” dedi.

AKBAŞ; COŞAR’A TEŞEKKÜR ETTİ

Yozgat Sorgun Can Dostları ve Doğayı Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Akbaş ise, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereği, her belediyenin kendi sınırları içerisinde bulunan sokak hayvanlarının tedavisi, kısırlaştırılması, yemek ve su ihtiyacının karşılanması o bölgedeki belediyenin sorumluluğunda olduğunu belirterek, “Sokak hayvanları için tedavi ve kısırlaştırma istasyonları kurmak, tedavisi biten hayvanlar tekrar alındığı ortama bırakmakta yine kanun gereğidir. Sokak hayvanlarına sahip çıkmak ayrıca her vatandaşın insani, dini ve vicdani görevidir. İşte bu mesajı vermek ve bu konuda vatandaşa örnek olmak amacıyla kurumlar bir araya gelerek ortak bir çalışma gerçekleştirmiştir. Belediye Başkanı sayın Gökhan Coşar’a duyarlılığından ve desteklerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM