• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %-0,04
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,33
İYİLİKTE KATKINIZ OLSUN

İYİLİKTE KATKINIZ OLSUN

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” temasıyla başlatılan uygulama kapsamında Boğazlıyan’da da vekaletle kurban bağışı yapmak isteyenler için stant kuruldu.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde hayırseverlere bir çağrıda bulunan İlçe Müftüsü Atıf Akşit, Türkiye Diyanet Vakfı Boğazlıyan Şubesi’ne yapılan vekâletle kurban bağışına İlçe Müftülüğü olarak önem verdiklerini aktardı, vatandaşları; “Kurbanı’nı Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” kampanyasına davet etti.

2022 Yılı Kurban organizasyonu çalışmalarının devam ettiğini aktaran Müftü Akşit, ‘Dünyayı iyilik değiştirecek’ inancıyla yola çıkan Türkiye Diyanet Vakfı’nın hem ülkede hem de bütün dünyada iyiliğin sembolü bir kuruluş haline geldiğine dikkat çekerek,”Bağışlanan kurbanlar; yurt içinde yüzlerce ülkede ihtiyaç sahiplerine ‘Emanetiniz Emanetimizdir’ anlayışı ile ulaştırılmaktadır. Yurt içi 2 Bin 250 TL, yurt dışı ise Bin 800 TL hisse bedeli ile bağışlar kabul edilmektedir. Boğazlıyan İlçe Müftülüğümüzden, camilerimizden, stantlarımızdan ve TDV Boğazlıyan Şubesinden bağışlar kabul edilmektedir” açıklamasında bulundu.

“Kurban Bayramı’nın yaklaşması vesilesiyle ben şimdiden millet ve ümmet olarak birlik, beraberlik ve huzur içerisinde bir Kurban Bayramı geçirmeyi Rabbimden niyaz ediyorum” diyen Akşit, hayırsever vatandaşları Türkiye Diyanet Vakfı’nın, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın müştereken yürütmüş olduğu vekaletle kurban kampanyasına katılmaya davet etti.

İlçe Müftülüğü olarak 2022 yılı vekaletle kurban kesim organizasyonu çerçevesinde bağış standının da kurulduğunu sözlerine ekleyen Akşit, stantda bağış yapmak isteyen vatandaşlara yardımcı olduklarını söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM