• DOLAR
  13,4985
  %-1,26
 • EURO
  15,3619
  %-1,06
 • ALTIN
  775,40
  %-0,39
 • BIST
  1.810
  %0,05
İYİLİKTE KATKINIZ OLSUN

İYİLİKTE KATKINIZ OLSUN

Boğazlıyan İlçe Müftülüğü görevine atanan Atıf Akşit, Gazetemizi ziyaret ederek Gazetemiz yazı ailesi ile görüştü.

Ziyarette, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde hayırseverlere bir çağrıda bulunan Müftü Akşit, Türkiye Diyanet Vakfı Boğazlıyan Şubesi’ne yapılan vekâletle kurban bağışına İlçe Müftülüğü olarak önem verdiklerini belirterek, vatandaşları; “Kurbanı’nı Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” kampanyasına davet etti.

Bir süre önce Boğazlıyan İlçe Müftülüğü görevine atanan Atıf Akşit, beraberinde ilçe Vaizi Mustafa Taşer ile birlikte gazetemizi ziyaret etti. Yerel basının önemli olduğuna değinen Müftü Akşit, “İnşallah burada din hizmetlerini, basınımızın ve buradaki halkımızın özellikle hayırsever vatandaşlarımızın yardımıyla, gerek cami içi ve gerekse cami dışında Kur’an Kurslarımızdaki din hizmetlerini beraber güzel çalışmalarla yürütmeye çalışacağız”  dedi.

2019 Yılı Kurban organizasyonu çalışmalarının yoğun katılımla devam ettiğini dile getiren Müftü Akşit, “Bağışlanan kurbanlar; yurt içinde ve 145 ülkede ihtiyaç sahiplerine ‘Emanetiniz Emanetimizdir’ anlayışı ile ulaştırılmaktadır. Yurt içi 890 TL, yurt dışı ise 725 TL hisse bedeli ile bağışlar kabul edilmektedir. Boğazlıyan İlçe Müftülüğümüzden, camilerimizden, stantlarımızdan ve TDV Boğazlıyan Şubesinden bağışlar kabul edilmektedir” diye konuştu.

Boğazlıyan İlçe Müftüsü Atıf Akşit, şunları söyledi.

“Boğazlıyan’a yabancı değilim. Zaten bir yıldır da Kadışehri ilçesinde görev yapıyordum. Daha önceleri de Boğazlıyan’a gelmişliğim var. Son derece sıcak kanlı insanların yaşadığı canlı bir ilçemiz. İlçe Müftüsü olarak inşallah burada din hizmetlerini, basınımızın ve buradaki halkımızın özellikle hayırsever vatandaşlarımızın yardımıyla, gerek cami içi ve gerekse cami dışında Kur’an Kurslarımızdaki din hizmetlerini beraber güzel çalışmalarla götürmeye çalışacağız.

Özellikle Kurban Bayramı’nın yaklaşması vesilesiyle ben şimdiden millet ve ümmet olarak birlik, beraberlik ve huzur içerisinde bir Kurban Bayramı geçirmeyi Rabbimden niyaz ediyorum. Cenab-ı Allah birlik ve beraberlik nasip eylesin.

Hayırsever kardeşlerimize Türkiye Diyanet Vakfı’mızın, Diyanet İşleri Başkanlığı’mızın müştereken yürütmüş olduğu vekaletle kurban kampanyasına katılmaya davet ediyorum.

Bugün Afrika’daki ümmetin yoksul insanları, çocuklar, yetimler, Balkanlarda, Orta Asya’da Evlad-ı Fatihan, Orta Asya’daki Hoca Ahmet Yesevi’nin Alperenleri, torunları, yoksul insanlar bizden kurban bekliyorlar.

Belki birinci kurbanımızı evlerimizde çocuklarımızla beraber mutlaka onu ihmal etmeyeceğiz ama hali vakti yerinde olan, durumu müsait olan kardeşlerimizin eğer mümkünse ikinci, üçüncü kurbanlarını vekalet vererek vakfımıza, din görevlilerimize, Kur’an Kursu hocalarımıza ulaşarak bu kurbanların Afrika’daki, Balkanlardaki, Orta Asya’daki, Filistin’deki, Arakan’daki yoksul kardeşlerimize ulaşması son derece büyük hayırlara, sevaba vesile olacaktır.”

İlçe Müftülüğü olarak ayrıca 2019 yılı vekaletle kurban kesim organizasyonu çerçevesinde Cumhuriyet meydanında bağış standının da kurulduğunu söyleyen Müftü Akşit, stantda bağış yapmak isteyen vatandaşlara yardımcı olduklarını kaydetti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM