• DOLAR
  %0,51
 • EURO
  %-0,17
 • ALTIN
  %0,63
 • BIST
  %1,60
İZDES PROJESİ

İZDES PROJESİ

İZDES Projesi kapsamında Yozgat’a gelen ve üretilen hizmetleri sahada izleyip, değerlendirip iyileştirmeye çalıştıklarını belirten  İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil, “Bu hizmetler, kolluk birimlerimizin ürettiği geliştirdiği ve sunduğu güvenlik yönetimine ilişkin hizmetlerdir. Bunlar asayiş, organize suçlar, terörle mücadele, narkotik, trafik gibi toplumun güvenliğini sağlayan hizmetlerdir” dedi.

 

İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil, kamu hizmetlerinin kaliteli, hızlı, verimli ve ekonomik bir şekilde sunulması, yönetimde katılımın sağlanması, bürokratik süreç ve işlemlerin azaltılarak, vatandaş memnuniyetini esas alan yönetim anlayışının ortaya konulması amacıyla, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla hayata geçirilen, İZDES Projesi kapsamında bir dizi incelemelerde ve ziyaretlerde bulunmak üzere Yozgat’a geldi.

Bakan Yardımcısı Erdil, Vali Kadir Çakır ve protokol üyeleri tarafından valilik önünde karşılandı. Karşılamanın ardından, valiliği ziyaret eden Bakan Yardımcısı Erdil, Valilik Şeref Defteri’ni imzaladı. İmza sonrası İZDES projesi paydaşı kurum yetkilileri ile birlikte il değerlendirme toplantısı yaptı. İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil Toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, İzleme ve Değerlendirme Sistemi’ni bir yılı aşkın süredir yürüttüklerini söyleyerek, “İZDES ile birlikte vatandaşa sunduğumuz hizmetleri iyileştirmek ve vatandaşın erişimini kolaylaştırmak üzere çalışmalar yürütüyoruz” dedi.

İzleme Değerlendirme Sistemi projesi kapsamında bir günlük çalışma vesilesiyle Yozgat’ta bulunduklarını belirten Bakan Yardımcısı Erdil, “Yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte aslında Türkiye’de bir yeni yönetişim sistemi oluştu. Bu yeni yönetişim sistemi veya hükümet modeli vatandaş odaklı, vatandaşa sunulan hizmetlerin kalitesini iyileştirmeye yönelik bir yapı ile kurgulanmış bir sistem.

Burada vatandaş memnuniyeti ve vatandaşa sunulan hizmetlerin erişilebilirliği, ulaşılabilirliğini, kolaylaştırmak, hızlandırmak sistemin en önemli özelliklerinden bir tanesidir. Bu istikamette biz de İçişleri Bakanlığı olarak bir yılı aşkın süredir vatandaşa sunduğumuz hizmetleri iyileştirmek ve bu hizmetlere vatandaşın erişimini kolaylaştırmak üzere İZDES projesi kapsamında çalışmalarımızı yürütüyoruz” şeklinde konuştu.

“SUNDUĞUMUZ HİZMETLERLE İLGİLİ İSTİŞAREDE BULUNACAĞIZ”

Üretilen hizmetleri sahada izleyip, değerlendirip iyileştirmeye çalıştıklarını anlatan, Bakan Yardımcısı Erdil, “Bu hizmetler, kolluk birimlerimizin ürettiği geliştirdiği ve sunduğu güvenlik yönetimine ilişkin hizmetlerdir. Bunlar asayiş, organize suçlar, terörle mücadele, narkotik, trafik gibi toplumun güvenliğini sağlayan hizmetler.

Onun yanında nüfus ve vatandaşlık hizmetlerimiz var. Bunlar vatandaşın doğumundan başlayıp ölümüne kadar devam eden hizmetler. Bizim bakanlığın verdiği hizmetler arasında göç ve AFAD hizmetleri gibi hizmetler de var. Bunlar vatandaşın içinde bulunduğu ve ihtiyaç duyduğu hizmetlerdir. Bu hizmetlerin sahadaki değerlendirmesini almak ve iyileştirmek için bu projeyi bir yılı aşkın süredir sürdürüyoruz. O çerçevede Yozgat’tayız ve vilayetimizde bulunun sivil toplum kuruluşları, odaları, dernek temsilcileri, muhtarlar ve diğer ilgili sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte olacağız. Bu birliktelikle İçişleri Bakanlığı olarak bizim vatandaşımıza sunduğumuz hizmetlerle ilgili istişarede bulunacağız. Bu istişarede vatandaşlarımızdan geri bildirim alıp, kendi çalışmalarımızı bu istikamette şekillendireceğiz” ifadelerine yer verdi.

Vali Kadir Çakır ise, Bakan Yardımcısı Erdil’e, Yozgat’ı ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Erdil, daha sonra proje kapsamında valilikte oluşturulan ‘Açık Kapı’ birimini gezip çalışmaları hakkında bilgi aldıktan sonra, şehit ve gazi ailelerini ziyaret etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM