• DOLAR
  8,6613
  %-0,04
 • EURO
  10,1844
  %0,23
 • ALTIN
  491,03
  %-0,09
 • BIST
  1.392
  %-1,94
JANDARMAYA KARAKOL TAKVİYESİ

JANDARMAYA KARAKOL TAKVİYESİ

Sorgun ilçesine bağlı Doğankent Beldesinde yapımı tamamlanan Doğankent Jandarma Karakol Komutanlığı hizmet binası düzenlenen törenle açıldı.

Törene Vali Kadir Çakır’ın yanı sıra, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, Saraykent Kaymakamı İsmail Demir,  Sorgun Belediye Başkanı Murat Gürbüz, Doğankent Belediye Başkanı Doğan Sungur ve vatandaşlar katıldı.

Karakol açılışına konuşan İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt; “Karakolumuzun 206 kilometre karelik sorumluluk bölgesinde Doğankent, Bahadın, Gülşehri Beldelerimiz ve bu beldelerimize bağlı 14 mahalle ile Caferli, Tiftik, Muğallı köyleri bulunmaktadır.                 İdari nedenlerden dolayı 2013 yılında kapanan Doğankent Jandarma Karakol Komutanlığı hizmet binası, geçen süre içerisinde gelişen şartlar neticesinde, yerelde daha kaliteli, hızlı ve kolay güvenlik hizmeti verebilmek ve jandarmanın Sorgun İlçesinde etkinliğini artırmak maksadıyla tekrar açılmıştır.

Yozgat İl Jandarma Komutanlığı personeli olarak, bizlerde milletimizin bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek için her zaman halkımızın yanındayız” ifadelerini kullandı.

Jandarma karakolunun hayırlı hizmetlerde bulunması temennisinde bulunan Vali Kadir Çakır ise;  “Bizim karakollarımızdaki esas işlevimiz, suçluyu yakalamaktan ziyade suçun oluşumunu önlemektir. Burası önemli bir bölge ve çok sayıda köye hitap ediyor. Bu karakolumuzun inşallah hayırlı, başarılı, güzel hizmetleri olur. Belde halkımız buradaki askerleri kendi evlatları gibi görmektedir.

Buranın yapımında, açılışında katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. İnşallah hiçbir zaman buralara ihtiyaç olmaz. Allah başta buradaki askerlerimiz olmak üzere, sınır bölgelerimizde, sınır ötesinde görev alan, vatanımızın birliği bütünlüğü için çalışan, uykusuz kalıp, üşüyen, yaralanan, yeri geldiğinde şehit olan askerlerimizden razı olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından dualarla Jandarma Karakolu hizmete açıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM