• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %0,03
 • ALTIN
  %0,05
 • BIST
  %5,16
KADIN GİRİŞİMCİLERİN BAŞARISI

KADIN GİRİŞİMCİLERİN BAŞARISI

Boğazlıyan’ın genel yapısı ve sosyo-ekonomik durumunun yanı sıra ilçede yaşayan kadın girişimcilerin bir araya gelerek oluşturduğu ve üretimi yapılan yöresel ürünlerin değerlendirilerek kazanca dönüştürülmesi amacıyla kurulan S.S Boğazlıyan Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Boğazlıyan’da yaşayan kadınlar için gelir kapısı oldu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın önerdiği “yerelden kalkınma” modeli kapsamında ilçemizde bir araya gelen kadınlar, kurdukları kooperatifle hem yöresel ürünlere değer katıyor hem de kazanç elde ediyor.

“Hep Birlikte Üretip, Hep Birlikte Paylaşacağız” sloganıyla 7 kadın girişimcinin bir araya gelerek kurdukları S.S Boğazlıyan Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ilçede yaşayan kadınlar için gelir kapısı olurken, üye sayısını 42’ye yükseltti.

İlçemizin genel yapısı ve sosyo-ekonomik durumunun yanı sıra bölgede yaşayan kadın girişimcilerin bir araya gelerek oluşturduğu ve üretimi yapılan yöresel ürünlerin değerlendirilerek kazanca dönüştürülmesi amacıyla kurulan S.S Boğazlıyan Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin kuruluş amacı ve nihai hedefleri hakkında bilgiler veren S.S Boğazlıyan Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Ceyhan, 2019 yılında 7 kadın girişimci ile birlikte kadın kooperatifi kurduklarını ve şu an 42 üyeye ulaştıklarını söyledi.

Kuruluş amaçları hakkında bilgiler aktaran Ceyhan; açıklamasında; şunları kaydetti.

“Boğazlıyan ve çevre köylerinde yaşayan çalışmak isteyen dezavantajlı kadınların istihdamına katkı sağlamak, liderlik, girişimcilik ve ortaklık becerilerini artırmak ve böylece aile ve ülke ekonomisine katkı sağlamak hedeflerimiz arasında. Şu anda belediye başkanımız sayın Gökhan Coşar beyefendinin desteği ile açmış olduğumuz bir satış ofisimiz var.

Burada hanımların evlerinde ürettikleri, reçeller tursular konserve çeşitleri makarna çeşitleri ve el örgütlerinin pazarlanmasına destek oluyoruz. Ayrıca günlük Gözleme ürünleri ile de 2 kadın ve 1 servis elemanına istihdam sağlamış olduk.

Ramazan ayı boyunca evlerinde üretip satmak isteyen hanımların ürünlerini satmalarına destek olduk. Üreten tüm kadınların destekçisiyiz. Ramazan bayramının hemen ardından Günlük gözleme, poğaça, börek, pizza, lahmacun ve tatlı çeşitlerimiz ile halkımıza hizmet vermeye devam edeceğiz.

Kooperatifimizde yapmış olduğumuz faaliyetlerimiz kişi kurum ve kuruluşlara ışık tutacaktır. Satış ofisimizi açarken bize maddi manevi desteğini hiç esirgemeyen Boğazlıyan belediye başkanımız sayın Gökhan Coşar beyefendiye, Kaymakamımız sayın Recep Aydın beyefendiye, kooperatifimizin kuruluşundan bugüne kadar emeğini hiç esirgemeyen yönetim ve denetim kurulu arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

MUHTEŞEM LEZZET; “BAYRAMDA EV TATLILARI KADINLARDAN”

Fatma Ceyhan, yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla bayram ziyaretine gelen misafirlere ikram edilen ev tatlıları üretimini de yaptıklarını belirterek, Kooperatif çalışmalarının bölge ekonomisine çok önemli faydaları olacağına inandığını, kadınların her alanda olduğu gibi bu alanda da başarılı olacaklarını sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM