• DOLAR
  %0,51
 • EURO
  %-0,17
 • ALTIN
  %0,63
 • BIST
  %1,60
Kadınlar İş Dünyası ile Buluştu

Kadınlar İş Dünyası ile Buluştu

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, işgücü piyasasında kadınların daha etkin rol almaları adına çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda KADEM Yozgat Temsilciliği işgücü piyasasında kendine yer bulmak isteyen kadınlar, Yozgat İş Dünyasının temsilcileri ile buluştu.

                Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız; “İşgücü piyasasında dezavantajlı konumda bulunan kadınların istihdamı düzenlenen etkinliklerle daha yüksek seviyelere ulaşacak” dedi.

                KADEM Yozgat Temsilcisi Fadime Solmaz, “Çalışmak isteyen kadınlar için büyük bir fırsat. Kadın istihdamı için Yozgat KADEM Temsilciği olarak ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Kadın ve Demokrasi Derneğinin (KADEM) birlikte düzenlediği etkinlikte Yozgat’ın İş Dünyası ile iş arayan kadınlar bir araya geldiler.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, “İl Müdürlüğü olarak işgücü piyasasında kadınların daha etkin rol almaları adına çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda KADEM Yozgat Temsilciliği işgücü piyasasında kendine yer bulmak isteyen kadınları, bizler de Yozgat İş Dünyasının temsilcilerini davet ederek Yozgat Sinema Salonunda buluşmalarına vesile olduk” dedi.

Buluşmanın çok verimli geçtiği bilgisini veren Yıldız, işgücü piyasasında dezavantajlı konumda bulunan kadınların istihdamı düzenlenen etkinliklerle daha yüksek seviyelere ulaşacağına inandığını ifade etti.

KADEM Yozgat Temsilcisi Fadime Solmaz ise, düzenlenen etkinliğin çalışmak isteyen kadınlar için büyük bir fırsat olduğunu dile getirerek, geçmişten gelen toplumumuzda oluşmuş tabuların yıkılması için bu etkinliklerin devam etmesi gerektiğini söyledi.

İŞKUR İl Müdürü Yıldız’a teşekkürlerini ileten Solmaz, kadın istihdamı için Yozgat KADEM Temsilciği olarak ne gerekiyorsa yapacaklarını belirtti.

Organize Sanayi Bölge Müdürü Erdoğan Öztürk OSB’nin tanıtımını içeren sunum yaparak kadınların soruları cevaplandırdı.

Düzenlenen etkinliğe Yozgat İş Dünyasından Dönsa Tekstil, Garanti Giyim, Eren Çorap, Öztürk Konfeksiyon, Sesa Giyim Atıkel Eldiven, Ritim Tekstil, SBS Medikal firmaları katılım sağladı.               Buluşmadan çok memnun olduklarını ifade eden İşveren Temsilcileri kendi firmalarının tanıtımlarını yaptı. Çalışmak isteyen kadınları işyerlerine de davet eden İşveren Temsilcileri kendilerini tanıtma imkanı veren İŞKUR ve KADEM’e teşekkürlerini ilettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM