• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %-1,12
 • ALTIN
  %-2,34
 • BIST
  %5,16
KADINLARIMIZ EN KIYMETLİ HAZİNEMİZDİR

KADINLARIMIZ EN KIYMETLİ HAZİNEMİZDİR

Boğazlıyanlı esnaf ‘Kadınlar Günü’nü karanfille kutladı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla sağlık çalışanları ve öğretmenler ile kurumlarda görev yapan kadınları ziyaret eden ilçe esnaflarından Selim Yozgat, günün anısına karanfil verdi.

Sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınların, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşları olduğunu belirten Aşıroğulları Şarküteri Kasap İşletmesi sahiplerinden Selim Yozgat, “Kadınların ekonomik ve sosyal hayatta yönlendirici olması kıymetli bir hazinedir” dedi.

Kadınların sosyal, ekonomik ve kültürel hayat içerisinde erkeklerle eşit derecede söz sahibi olduğu, toplumlara bakıldığında gelişmişlik düzeyinin ve yaşam kalitesinin yüksek olduğuna, kadına değer vermeyen, kadını geriye iten toplumların ise gelişmediğine tanık olduklarını ifade eden Yozgat, “Kurtuluş Savaşı’nda vatanımızın bağımsızlığı için cepheden cepheye koşan Türk Kadını, Cumhuriyet’imizin kurulmasıyla birlikte, toplumsal yaşamda da yerini almıştır. Mustafa Kemal Atatürk’ün ileri görüşlülüğü, aydın duruşu ve kimliği sayesinde, seçme ve seçilme hakkı gibi o günün koşullarında Dünya’nın birçok gelişmiş ülkesinde dahi olmayan hakların kadınlarımıza tanınması ile birlikte, Türk kadını toplumsal, siyasal ve ekonomik hayatta üstelenmiş olduğu rolle, sadece ülkemizin gelişmesine omuz vermemiş aynı zamanda Dünya’da ve bölgedeki birçok ülkenin kadınlarına da örnek teşkil etmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutlarım” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM