• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ

KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ

Adalet Bakanlığı personeli, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgedeki kan ihtiyacının karşılanması amacıyla bakanlıkta kurulan Türk Kızılay Kan Bağış Merkezi’ne yoğun ilgi gösterirken, depremlerden etkilenen 350 depremzede, Adalet Bakanlığı Yozgat Cemil Çiçek Personel Eğitim Merkezi’nde misafir ediliyor.

Deprem bölgesindeki yaraların sarılmasına bir nebze olsun yardımcı olabilmek için kan bağışında bulunan Adalet Bakanlığı personeli, herkesi ihtiyaç doğrultusunda kan vermeye davet etti.

“BAKANLIĞIN DÜZENLEDİĞİ KAMPANYAYA DESTEK VERİYORUZ”

Bakanlıktan yapılan açıklamada; Herkesi derinden sarsan deprem nedeniyle büyük üzüntü yaşadıklarını ifade eden Hakim Hüseyin Aksoy, “Bizler Adalet Bakanlığı personeli olarak, Bakanlığımızın düzenlemiş olduğu kampanyaya destek vererek elimizden geldiğince depremzede vatandaşlarımız için destekte bulunmaya çalışıyoruz. Uzaktan, elimizden gelen imkanlardan birisi de bu. Bunu gerçekleştirdiğimiz içinde kıvançlı hissediyoruz. Bütün depremzedelere tekrardan geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.

“BURADA ÇOK ACI HİSSETTİK”

Herkesi kan bağışı yapılmaya davet eden Adalet Bakanlığı personeli Seda Kaya ise, “Yaşanan depremden dolayı çok üzgünüz. İnanın burada çok acı hissettik. Biz de Adalet Bakanlığı personeli olarak elimizden geldiğince yardımlarımızı yapıyoruz. Kan bağışımızı da yapıyoruz Türk Kızılay’ına ve yapacak olan herkesi de buraya davet ediyoruz” diye konuştu.

“BAĞIŞTA BULUNMAK ÇOK ÖNEMLİ”

Kan bağışının yapılmasının önemine vurgu yapan Adalet Bakanlığı Personeli Menderes Çelebi de “Ben Adalet Bakanlığı mensubu olarak böyle bir etkinlik yapılması memnun etti beni. Gördüğüm kadarıyla da yoğun bir ilgi var herkes kan vermek için sıraya girmiş durumda. Bu da sevindirici bir husus. Yani oradaki insanların bize her türlü ihtiyacı var. Gerek kan bağışı yaparak, gerek maddi yardım, gerek ayni yardım ne gerekiyorsa yapmamız lazım” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 350 depremzede, Adalet Bakanlığı Yozgat Cemil Çiçek Personel Eğitim Merkezi’nde misafir ediliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM