• DOLAR
  13,4078
  %0,23
 • EURO
  15,2052
  %0,40
 • ALTIN
  793,86
  %0,42
 • BIST
  2.014,21
  %-1,36
Kanser’de Erken Teşhise Dikkat Çekildi

Kanser’de Erken Teşhise Dikkat Çekildi

İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, kanserde erken teşhisin önemi ve sağlıklı beslenme konusuna dikkat çekerek, “Günümüzde kanser korkulu bir rüya olmaktan çıkmaya başlamıştır. Erken teşhis ile tedavisi mümkün hale gelmiştir. Yozgat’ta vatandaşlarımız Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezlerinde (KETEM) ücretsiz olarak kanser taramalarını yaptırabilirler” dedi.

Son yılların en önemli hastalıkları arasında yer alan kanserin erken teşhis ile tedavisinin mümkün hale geldiği belirtildi.

Bu kapsamda; Çekerek Kaymakamı Evren Çakır’ın ilçede başlatmış olduğu “Kanser Bilinçlendirme” çalışmaları kapsamında Çekerek merkez ve köylerde sağlık çalışanları tarafından kanser eğitimi verildi.

Hemşire Ümran Zorlu ve Ebe Tahire Özdemir, tarafından verilen eğitimde rahim ve meme kanseri anlatılıp, sağlıklı beslenme eğitimi verildi.

Eğitimlere katılan Kaymakam Çakır, sağlık eğitimlerini önemsediklerini belirtti. Çakır, “İlçede, köylerde özellikle 35 yaş üzeri kadınlarımıza kanser eğitimi vermeyi planladık, erken teşhisin kanserde önemini vurgulamak istedik” dedi.

Yozgat İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin ise, “Çekerek Kaymakamımız Sayın Evren Çakır’ın öncülüğünde sağlık çalışanlarımız Çekerek ilçemizde köylere giderek kadınlara kanser ve kanserde erken teşhisin önemini anlatmışlar, sağlıklı beslenme konusunda eğitim vermişlerdir.

Günümüzde kanser korkulu bir rüya olmaktan çıkmaya başlamıştır. Erken teşhis ile tedavisi mümkün hale gelmiştir. Yozgat’ta vatandaşlarımız Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezlerinde (KETEM) ücretsiz olarak kanser taramalarını yaptırabilirler. Tüm vatandaşlarımıza sağlıklı günler diler, kanserden uzak bir yaşam dilerim” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM