• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %0,16
 • ALTIN
  %-0,01
 • BIST
  %1,62
KAR YAĞIŞI SEVİNDİRDİ

KAR YAĞIŞI SEVİNDİRDİ

Tüm yurt genelinde hava sıcaklıklarının hissedilir derecede düşmesiyle birlikte önceki gün sabahın erken saatlerinden itibaren Boğazlıyan’a da mevsimin ilk karı yağdı. Otomobillerin üzeri ve çatılarda beyaza büründü. Uzun bir sürenin ardından kar yağışı sevinçle karşılandı. Sabah işyerlerine araçları ile giden vatandaşlar kar ve buzlanma nedeniyle araçlarını temizlemekte güçlük çekti.

Tüm yurt genelinde hava sıcaklıklarının hissedilir derecede düşmesiyle birlikte önceki gün sabahın erken saatlerinden itibaren kar yağışı etkili oldu.

Boğazlıyan’a da mevsimin ilk karı yağdı. Otomobillerin üzeri ve çatılarda beyaza büründü. Uzun bir sürenin ardından kar yağışı sevinçle karşılandı. Sabah işyerlerine araçları ile giden vatandaşlar kar ve buzlanma nedeniyle araçlarını temizlemekte güçlük çekti.

Kar yağışının rahmet bereket olduğunu belirten vatandaşlar, “Bugün yağan kar sevindirdi. Kar yağışı rahmettir, berekettir. Tabi eski kışlar, eski karlar yok ama buna da şükür. İnşallah bol yağışlı bir kış mevsimi geçiririz” temennilerinde bulundular.

“SOĞUK HAVA”

Öte yandan; Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü verilerine göre, Boğazlıyan’da bugün hava çok bulutlu gündüz 4, gece ise eksi 4 derece dolayında seyretmesi beklenilirken, Cumartesi günü ise hava sisli gündüz 4, gece ise eksi 7, Pazar günü de hava sisli gündüz 6, gece ise eksi 7 derece dolayında seyredecek.

-“DON RİSKİ”-

Ayrıca, hava sıcaklığının eksi derecelerde seyretmesi nedeniyle özellikle gece ve sabah saatlerinde orta kuvvette don riski bulunduğu, üreticiler ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

İç ve Doğu Bölgelerimizde Görülecek Kuvvetli Buzlanma ve Don Olayına Dikkat!

Açıklamada; Marmara’nın güneydoğusu ve Trakya’nın batısı, İç Ege, İç Anadolu, Akdeniz ve Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da önümüzdeki 3 gün boyunca (06-07-08 Aralık 2019 Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri) kuvvetli, iç ve doğu bölgelerde yer yer çok kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiğinden meydana gelebilecek ulaşımda aksamalara karşı vatandaşların, ilgililerin ve sürücülerin dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM