• DOLAR
  %0,07
 • EURO
  %0,09
 • ALTIN
  %0,11
 • BIST
  %5,16
KARADAĞ’DAN YOĞUN DİPLOMASİ

KARADAĞ’DAN YOĞUN DİPLOMASİ

Coğrafya ötesi bağları tesis etmek ve kültürler arası projelerin altyapısını kurmak için yoğun diplomasi çalışmaları yürüten Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de akademik işbirlikleri ve yükseköğretimde uluslarasılaşma ilişkilerini  genişletmek, Üniversitede eğitim alan Azeri öğrencilerin sayısını artırmak ve yükseköğretim alanında yapılabilecek iş birliği olanakları görüşmek  amacıyla bir dizi  ziyaret gerçekleştirdi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, ihtisas üniversitesi olan Yozgat Bozok Üniversitesi’nin uluslararasılaşması ve  görünürlüğünün artırılması adına önemli çalışmalar yaptıklarını ve çalışmaların meyvesini vermeye başladığını belirtti, Yozgat Bozok Üniversitesi olarak  sadece Türkiye’de değil,  birçok ülkede akademisyen-öğrenci değişimi, proje ve program geliştirme, ortak araştırma, tecrübe aktarımı ve ihtiyaç duyulan alanlarda işbirliği protokolü imzaladıklarını söyledi.

“5 Üniversite İle İşbirliği Protokolü İmzalandı”

Ziyaret kapsamında, Bozok Üniversitesi ile Bakü Devlet Üniversitesi ve  Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi arasında  genel işbirliği, Azerbaycan İlahiyat Enstitüsü ile Siyer-i Nebi ve Kur’an temalı çalışmalar, Hazar Üniversitesi ile uzaktan eğitim ve  Avrasya Üniversitesi ile kalite süreçleri konularında işbirliği protokolü  imzalandı.

İşbirliği protokolü kapsamında üniversiteler arasında öğrenci öğretim üyesi değişimini sağlanırken, sosyo-ekonomik yeraltı ve yer üstü kaynaklarını incelemek; dil ve kültür alanlarında ortak projeler gerçekleştirmek gibi bir dizi çalışma yürütülecek.

Azerbaycan Bakü’de gerçekleştirdiği ziyaretler ve imzalanan protokoller sonrasında bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, ihtisas üniversitesi olan Yozgat Bozok Üniversitesi’nin uluslararasılaşması ve  görünürlüğünün artırılması adına önemli çalışmalar yaptıklarını ve çalışmaların meyvesini vermeye başladığını kaydetti.

Yozgat Bozok Üniversitesi olarak  sadece Türkiye’de değil,  birçok ülkede akademisyen-öğrenci değişimi, proje ve program geliştirme, ortak araştırma, tecrübe aktarımı ve ihtiyaç duyulan alanlarda işbirliği protokolü imzaladıklarını aktaran Prof. Dr. Ahmet Karadağ,  “Kardeş iki ülke olan Azerbaycan ve Türkiye arasında üniversiteler düzeyinde bilimsel anlamda ikili işbirliği anlaşmalarımız hem üniversitelerimize hem de öğrencilerimize büyük ölçüde fayda sağlayacağına inanıyorum. İmzalanan protokollerin taraflara hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM