• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %0,59
 • ALTIN
  %-0,41
 • BIST
  %2,25
KARARLILIKLA BAŞARIYA

KARARLILIKLA BAŞARIYA

2022-2023 eğitim-öğretim yılında Yozgat Bozok Üniversitesi bölüm ve programlarına yeni yerleşen öğrencilerin, üniversite ve çevreyle uyum sağlamalarını kolaylaştırmak, bölümlerin yapısını ve olanaklarını tanımalarına yardımcı olmak amacıyla oryantasyon programı düzenlendi.

Oryantasyon programında Üniversiteye yeni kayıt yaptırmış öğrencilerin ders programlarına başlamadan önce üniversitenin işleyişi, akademinin dışında faaliyet gösteren birimleri ve öğrencilerin faydalanabilecek alanları ile ilgili detaylı bilgiler paylaşıldı. Ayrıca uyum programı çerçevesinde öğrencilerimiz yeni arkadaşlarla birlikte olmanın yanı sıra,  hocalarını tanıma fırsatı da buldu.

Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkez’inde gerçekleştirilen oryantasyon programının açılış programına Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yücel Güney, Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Üniversite Genel Sekreteri Prof. Dr. Uğur Kölemen, fakülte dekanları, daire başkanları ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, ‘Yozgat’ımız ve Yozgat Bozok Üniversitesi’ni  tercih eden yarınlarımız ve  geleceğimizin teminatı  sevgili öğrencileri görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek’ “Heyecanlıyım çünkü karşımda pırıl pırıl öğrencileri görünce bu ülkenin yarınlarının aydınlık ve müreffeh olduğuna bir kez daha şahitlik etmiş oluyorum. Heyecanlıyım pırıl pırıl gençler Yozgat’ta ve Yozgat Bozok Üniversitesi çatısı altında buluştu” dedi.

Yozgat Bozok Üniversitesi’ni tercih ederek doğru bir tercih yaptıklarının altını çizen Rektör Karadağ; “Bence doğru bir tercih yaptınız. Yozgat Bozok Üniversitesi 2006 yılında kurulan genç bir üniversite olmasının yanı sıra  yarım asır geçmişe dayanan fakülte ve meslek yüksekokuluyla köklü deneyimli ve tecrübeli bir üniversite. Altyapı ve üst yapı imkânlarıyla oluşumunu tamamlamış sağlam ve güçlü akademik kadrosuyla sizleri geleceğe hazırlamanın amatörce heyecanını yitirmemiş bir üniversite. Bilimsel çalışmalarda son dönemlerde  adını dünya literatürüne çok daha fazla duyuran bir üniversite. Bilgiyi teknolojiyle, teknolojiyi ise sanayiciyle buluşturan girişim odaklı bir üniversite. Yozgat Bozok Üniversitesi yaptıklarıyla idealleri ve vizyonel hedefleriyle marka bir üniversite. En önemlisi Yozgat Bozok Üniversitesi bölgesel kalkınma hedefleri olan ihtisas üniversitesi. İhtisas üniversitesi olmanın ayrıcalıklarını sizlere yaşatacağız. Bu nedenle sizler Yozgat Bozok Üniversitesi’ni seçerek çok doğru tercih yaptınız” dedi.

Esas başarının anahtarı ve mimarının öğrenciler olduğuna da dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Kararlılıkla hedefe kilitlendiğinizde önemli başarı hikâyeleri kaleme alacağınızdan hiç şüpheniz olmasın. Yozgat Bozok Üniversitesi bu temelde de sizlere çok şeyler sunuyor. Kariyer planlamalarınızı yapmanızda da önemli yol haritalar belirliyor. Bugün bu oryantasyon programı ile Üniversitemizin sizlere sunduğu imkânlar neler? Ne gibi haklara sahipsiniz? Sizleri ne tür avantaj ve fırsatlar bekliyor? Eğitim öğretim süreçleri ve üniversitemizin işleyişine ilişkin tüm bilgiler sizlere anlatılacak. Şehrimize, Yozgat Bozok Üniversitesi ailesine hoş geldiniz. 2022-2023 akademik yılının hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, yeni akademik yılda öğretim elemanlarına ve öğrencilere başarılar diliyorum” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM