• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“KARARLILIKLA, BAŞARIYA”

“KARARLILIKLA, BAŞARIYA”

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Karadağ, Üniversitenin her geçen gün marka üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini, bunun en büyük emaresi olarak 2019 yılı yayın sıralamasında Türkiye’deki devlet üniversiteleri arasında 21. sırada olduklarına dikkat çekti.

Yozgat Bozok Üniversitesinin Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarında gerçekleştirilecek Akademik Kurul Toplantılarının ilki Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi ve Ziraat Fakültelerinde yapıldı. Akademik Kurul toplantıları 15 Ekim 2020 Salı gününe kadar devam edecek.

Akademik Kurul toplantılarının ilki Üniversitenin Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi ve Ziraat Fakültesi’nde ayrı ayrı programlarla yapıldı.

Programa Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Prof. Dr. Yücel Güney,  Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen, ilgili fakültelerin dekanları ve akademik personel katıldı.

Toplantı öncesi Üniversitenin Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulkadir Dündar ve Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur Başaran fakültelerin fiziki ve genel durumu hakkında bilgiler verdi.

Akademik Kurul toplantılarından konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, göreve geldikleri günden bugüne ortaya koymuş oldukları “Kararlılıkla, Başarıya…” ilkesi doğrultusunda inanarak ve başarıya odaklanarak çalıştıklarını ifade etti.

Rektör Prof. Dr. Karadağ, Üniversitenin her geçen gün marka üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini, bunun en büyük emaresi olarak 2019 yılı yayın sıralamasında Türkiye’deki devlet üniversiteleri arasında 21. sırada olduklarına dikkat çekti.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ sözlerini şöyle sürdürdü:

“Üniversite olarak sıfır atık projesi çalışması başlattık. Çok büyük bir aileyiz ve bu ailenin geride bıraktığı her atığın bir şekilde dönüşüp ekonomiye kazandırılması lazım. Bunun için okullarımızda tüm atıklarla ilgili kumbaralar yerleştirildi.

Bir diğer husus öğrencilerimizi bu dönemde de maalesef kampüslerimizde, okullarımızda göremeyeceğiz, bu elbette bizi üzüyor ancak yine bu dönemde gerçekleştirmemiz gereken sorumluluklarımız var. Bunların başında elektrik ve yakıt israfının önüne geçmeliyiz. Bu hususta da gerekli hassasiyeti göstereceğinize inanıyorum.

Pandemi döneminin olmazsa olmazı uzaktan eğitim. Bu hususta biz de 23 Mart’ta Uzaktan Eğitime geçmiştik. Şu anda UZEM altyapısını her geçen gün güçlendiriyoruz. Eksiklerimizi tamamlıyoruz. Yeni dönemde kendi sistemimiz olan BOYSİS üzerinden öğrencilerle buluşulacak ve buradan dersler anlatılacak. Okullarımızda da bu hususla ilgili UZEM Temsilcilerine kurslar verildi.

Okullarımızın web sayfaları bizlerin görünen yüzüdür. Bu noktada resmi sayfamızı her geçen gün daha da iyileştiriyoruz. İngilizce web sayfamız her gün düzenli güncelleniyor. Bu noktada tüm okullarımızın kendi sayfaları ile ilgili güncellemeleri yapmasını istiyorum.

Pandemi süreci pek çok alışkanlıklarımızı elbette değiştirdi ancak bu hiçbir zaman görevde suiistimali getirmemeli.  Zira devlet bize bu işten dolayı maaş veriyor. Bu konuda mesai hassasiyetini önemsiyorum. Sizlerden de devletimizin bize yüklediği bu sorumluluğun bilincinde olarak bu hususa dikkat etmenizi bekliyorum.

Her fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu kendi adına bir stratejik plan ortaya koymalı. Dün ne yaptık, bugün neredeyiz, yarın nerelerde olmak istiyoruzun planı mutlaka olmalı. Zira önümüzde Endüstriyel Kenevir alanında bize yüklenen önemli bir vazife var. Bizler bu konuda sorumluluklarımızı yerine getirme gayreti içerisindeyiz. Sizlerden de alanlarınızla ilgili ciddi özveri, çaba ve gayret bekliyorum. Hepinize üniversitemize kattığınız değerden dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Her iki fakültede de düzenlenen programdan sonra 2019 yılında yapmış oldukları akademik faaliyetler dolayısıyla ilk üçe giren akademik personele Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ tarafından plaket takdim edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM