• DOLAR
  13,3869
  %-0,28
 • EURO
  15,1954
  %-0,32
 • ALTIN
  790,38
  %-0,62
 • BIST
  2.048,01
  %0,29
KARARLILIKLA BAŞARIYA ODAKLANDIK

KARARLILIKLA BAŞARIYA ODAKLANDIK

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yozgat Bozok Üniversitesi’nin her alanda olduğu gibi Hukuk Fakültesi özelinde de karalı bir şekilde başarıya odaklandığını söyledi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Üniversitenin Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlileri ile tanışma toplantısında bir araya geldi.

Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan İşgüzar da hazır bulundu.

Toplantıda bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yozgat Bozok Üniversitesi’nin her alanda olduğu gibi Hukuk Fakültesi özelinde de karalı bir şekilde başarıya odaklandığını ve “Adalet Mülkün Temelidir” düsturundan yola çıkarak Üniversitenin Hukuk Fakültesi’nin de temellerinin sağlam atılması gerekliliğine vurgu yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, 2022 eğitim-öğretim yılında Hukuk Fakültesi’ne öğrenci almayı hedeflediklerini dile getirdi.

Hukuk Fakültesinin eğitime başlaması adına çalışmalar yürüttüklerini aktaran Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, medeni hukuk alanında tecrübeli ve deneyimli hocamız Prof. Dr. Hasan İşgüzar’ın fakülteye dekan alarak atamasının yapıldığını bu anlamda da öğrenci alma süreçlerini de hızlandırdıklarına vurgu yaptı.

Rektör Karadağ, “Sizin gibi değerli 26 akademisyen arkadaşımızın nitelikli ve donanımlı şekilde yetişerek aramıza katılması ile Hukuk Fakültemizin geleceği güçlü bir şekilde inşa edilecektir. Hukuk Fakültemizin gelecek vizyonu için sizlerin katkıları oldukça önemli. Geleceğin hukuk alanında söz sahibi olacak öğrencileri, sizin rahlenizden geçerek bu ülkenin adaletini sağlam temeller üzerine inşa edecek. Bizi tercih edecek öğrencilerimizin donanımlı birer birey olarak yetişmesinde sizlerin önemli katkıları olacaktır. Bu amaçla sizlerle bugün bir araya gelerek tanışmak istedik.  Birçoğunuzun eğitimleri devam ediyor. Doktora sonrası bizimle çalışma zorunluluğu olan arkadaşlarımızın dışında Yozgat Bozok Üniversitesi’ni tercih edecek, şartları uyan araştırma görevlilerimiz için Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK)  tarafından herhangi bir kontenjana tabi olmadan kadro tahsisi yapılacaktır. Bu sizler için büyük bir avantaj ve ayrıcalıktır. Sizlerden beklentimiz Yozgat Bozok Üniversitesi kimliği altında çalışmanızdır.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ konuşmasının devamında, Yozgat Bozok Üniversitesi’nin endüstriyel kenevir alanında bir “İhtisas Üniversitesi” olduğuna dikkat çekerek, Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlilerinden endüstriyel kenevirin tarihi ve hukuku süreçleri özelinde çalışma yapmaları talebinde bulundu.

Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan İşgüzar da, dünya ülke liderlerinin hukukçulardan oluştuğunu örneklerle anlatarak hukukun önemine dikkat çekti. ‘Yarım hekim candan; yarım hukukçu ise özgürlük ve maldan eder’ sözüne vurgu yapan Prof. Dr. İşgüzar, araştırma görevlilerine seslenerek: “Mesleğinizi sevin. Kendinizi donanımlı birer akademisyen olarak yetiştirin. Kaliteli hukukçuların yetişmesi bizler için büyük bir güvencedir.” dedi.

Üniversitenin Personel Daire Başkanlığı Şube Müdürü Harun Karaköse de, araştırma görevlilerinin statülerine ilişin bilgiler aktararak soruları cevaplandırdı.

Toplantı sonrası Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ ve beraberindeki heyet, Yozgat Adalet Personel Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti.

Ziyarette Adalet Personel Eğitim Merkezi Başkanı Cumhuriyet Savcısı Mustafa Özden, Adalet Bakanlığı’nın yargı hizmetlerini etkin ve verimli bir hale getirmek amacıyla yardımcı yargı personelinin eğitilmesi amacıyla kurduğu Yozgat Adalet Personel Eğitim Merkezi’nin fiziki yapısı ve genel donanımı hakkında bilgiler aktardı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM