• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %0,03
 • ALTIN
  %0,05
 • BIST
  %5,16
KARİYER GÜNLERİNİN KONUĞU DİZİ OYUNCUSU SAY, OLDU

KARİYER GÜNLERİNİN KONUĞU DİZİ OYUNCUSU SAY, OLDU

TEŞKİLAT DİZİSİ OYUNCUSU AHMET UĞUR SAY İLE SÖYLEŞİ PROGRAMI DÜZENLENDİ

Yozgat Bozok Üniversitesinde Kariyer Günleri Etkinlikleri kapsamında Fen Edebiyat Fakültesi ve Bozok Kariyer ve Mezun Merkezi tarafından Teşkilat dizisi oyuncusu Ahmet Uğur Say ile kariyer yolculuğu üzerine söyleşi programı düzenlendi.

Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen söyleşi programına Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Prof. Dr. Yücel Güney, Üniversitenin Genel Sekreteri Prof. Dr. Uğur Kölemen, fakülte dekanları, akademik-idari personel ve öğrenciler katıldı.

Dr. Öğr. Üyesi Demet Taşkan’ın moderatörlüğünü yaptığı söyleşide TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve soluk soluğa izlenen Teşkilat dizisi oyuncularından Gürcan karakteriyle Ahmet Uğur Say, hayatı, oyunculuk eğitimi ve diziye ilişkin merak edilen soruları cevaplandırdı.

Say, kariyer hedefleri, beslendiği başarı hikâyeleri, tiyatro ve sinemaya olan tutkusu hakkında bilgiler verdi.

Söyleşide öğrencilere seslenen Say: “İyi bir aktör olmak istiyorsanız iyi bir insan olun! Çünkü iyi bir insan olduğunuzda zaten çok şeyi başarmış olacaksınız. Hangi alanda hangi sektörde olursanız olun iyi bir başarı hikâyesi için bu önemli bir düstur” dedi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ da günün anısına Teşkilat dizisi oyuncusu Ahmet Uğur Say’a hediye takdiminde bulundu. Hediye takdiminin hemen ardından konuşan Rektör Karadağ, şunları söyledi.

“Bu salonda bulunan tüm arkadaşlarımız sizden önemli kazanımlar elde etti. Ahmet Uğur Say mesleğine âşık kendisini çok iyi yetiştirmiş bir isim. Kendisi kariyerinde önemli bir başarı hikâyesi yazıyorsa iş aşkı ve işinde en iyisini yapma çaba ve azmi kariyer basamaklarını hızla çıkabilmesine yardımcı olmuş.

Mesleğine olan bu tutkusu kariyer planlamasında önemli bir ivme kazanmasına vesile olmuş. “İnanmak Başarmanın Yarısıdır” mottosuyla üniversitemizin sloganı olan “Kararlılıkla, Başarıya…” hedeflerine odaklanmış bir üniversitenin öğrencilerinin de hedeflerinde kararlı olması beklenir. Hayalleriniz varsa hedefleriniz var, hayalleriniz varsa başarıya odaklanma azmi ve kararlılığı var demektir. Ahmet Uğur Say, başarı hikayesiyle bunun güzel bir örneğini bizlere sundu. Kendisine katılımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM