• DOLAR
  13,5233
  %0,38
 • EURO
  15,3152
  %0,29
 • ALTIN
  797,39
  %0,49
 • BIST
  1.910,29
  %-5,02
Karne heyecanı

Karne heyecanı

2017-2018 eğitim-öğretim yılı bugün sona eriyor. Öğrenciler karnelerini alarak 3 aylık yaz tatiline başlayacak. Eğitim-öğretim döneminin sona ermesiyle birlikte öğrenciler karnelerini alıp yıl sonu başarı notlarını karnelerinde görecekler. İl genelinde okul öncesi, temel eğitim ve ortaöğretimde 76 Bin 545 öğrenci karne alacak.

2017-2018 eğitim ve öğretim yılı sona eriyor. Öğrenciler uzun maratonun ardından bugün yaz tatiline başlayacak.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, “2017-2018 öğretim yılının ikinci dönemini eğitim camiamızın özverili çalışmaları ve velilerimizin destekleriyle başarılı bir şekilde tamamlamış bulunuyoruz. 8- Haziran Cuma günü ilimiz genelinde okul öncesinde 5 Bin 064, temel eğitimde 48 Bin 550 ve ortaöğretim kademesinde 22 Bin 931  olmak üzere toplamda 76 Bin 545 öğrencimiz karnelerini alacaklar” dedi.

Öğretim yılının ikinci döneminin başarıyla tamamlanmasında, il genelinde fedakârca çalışan 938 idareci, 5 Bin 728 öğretmen ve 2 Bin 327 personel olmak üzere 8 Bin 993 eğitim ordusuna emeklerini ve sevgilerini esirgemedikleri için hassaten teşekkür eden Yazıcı, “Karne, öğrencinin tüm potansiyelinin bir göstergesi değildir. Öğrencinin karnesi ne olursa olsun evlatlarımızın kendi benlikleri ve varlıklarıyla en kıymetlimiz olduğunu unutmamalıyız” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, “Bu nedenle ,karnedeki durumundan dolayı öğrencilerimizi rencide edici söz ve davranışlardan uzak durmalıyız. Sonuç yerine süreçleri birlikte gözden geçirerek sonuçlar üzerindeki kendi payımızın ne olduğunu iyi değerlendirmeliyiz.

Sadece notlarına bakarak onları yargılamak, eleştirmek haksızlıktır. Karneyi bir bütün olarak görmeli, sadece ders notlarına odaklanmaktan ziyade davranış notlarını da değerlendirmek, çocuğumuzu birey olduğu, insan olduğu için değerli kılmak, varsa eksiklerini, başarısızlıklarını onlarla uygun bir üslupla, sevgi diliyle konuşarak değer duygusunu artırmak  daha yararlı olacaktır.

Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler çocuklarımızın başarılı olması için gereken imkanları sunuyoruz. Yaz tatilinde de siz değerli velilerimizin ve öğrencilerimizin talepleri olması durumunda yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kurslarımıza devam edeceğiz.

Çocuklarımızın yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kurslarına katılması bir sonraki eğitim-öğretim dönemine hazırlık yapmasına ve sınavlarda başarıyı elde etmesine büyük oranda katkı sağlayacaktır. Aynı zamanda Halk Eğitim Müdürlüğümüz  bünyesinde açacağımız  bağlama, gitar, okçuluk ,bilgisayar, el becerileri ,el sanatları, spor aktiviteleri halk oyunları vb. kurslarla öğrencilerimizin yaz tatillerini kaliteli bir biçimde geçirmesini sağlayarak öğrencilerimizin kendi yetenek ve becerilerini  keşfetmelerini amaçlıyoruz. Bu nedenle öğrencilerimizin açılacak olan yaz kurslarına yönlendirilmeleri önemli bir husustur” açıklamasında bulundu.

Yazıcı, “En içten duygu ve düşüncelerle geleceğimizin teminatı olan, kendilerine hizmetkar olmaktan büyük onur ve gurur duyduğumuz evlatlarımızın yetiştirilme sürecinde fedakarca çalışıp, desteklerini esirgemeyen okul yöneticilerimize ,öğretmenlerimize , velilerimize ve eğitim adına katkı sağlayan  herkese teşekkür eder, eğitim camiamıza ve bütün öğrencilerimize güzel bir yaz tatili, sağlık ve esenlikler dilerim” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM