• DOLAR
  %0,06
 • EURO
  %1,12
 • ALTIN
  %0,56
 • BIST
  %1,24
KARNE HEYECANINA ORTAK OLDULAR

KARNE HEYECANINA ORTAK OLDULAR

İlçemizde okul öncesi, ilk ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 5 Bin 800 Öğrenci ve 500’e yakın öğretmenin, yarıyıl tatili başladı.

İlçemizde öğrenciler karnelerini alarak, yarıyıl tatiline başladı.

Okul öncesi, ilk ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 5 Bin 800 Öğrenci ve 500’e yakın öğretmenin, yarıyıl tatili başladı. İlçemizde öğrenciler, ilk yarıyıldaki çalışmalarının karşılığı olan karnelerini alarak 2 haftalık yarıyıl tatiline çıktı. Karne dolayısıyla ilçemizde bulunan bütün okullarda tören düzenlendi.

KARNE SEVİNCİNE ORTAK OLDULAR

Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın, Belediye Başkanı Gökhan Coşar ve Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, öğrencilerin karne sevincine ortak oldular.

İlçemiz Fatih Okulu’nda karne töreni düzenlendi. Okul Müdürü Bekir Erkoç, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katıldığı programda; minik öğrencilere karneleri ilçe protokolü tarafından verildi. Karnelerini protokol üyelerinden ilk kez alan öğrenciler büyük mutluluk duydular.

Karnelerini verdiği öğrencilere yakın ilgi gösteren protokol üyeleri, öğrencilere tatillerini dinlenerek ve kitap okuyarak değerlendirmeleri tavsiyesinde bulundu.

Kaymakam Recep Aydın, başarılı öğrencileri gördükçe sevindiğini, az çalışanlarında önümüzdeki dönemde daha çok çalışarak takdir ve teşekkür almaları dileğinde bulunarak, “Öğrencilerimizin karne heyecanlarını paylaştık. Eğitim bizim önceliğimizdir. Huzurlu bir şekilde eğitim ve öğretim yılının ilk dönemini tamamladık. Tüm öğrencilere başarılar ve iyi tatiller dilerim” temennisinde bulundu.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar ise, ziyaret ettiği okulda, öğrencilerin karne sevincine ortak olarak, çeşitli hediyeler verdi. Coşar, “Yarıyıl tatilinin başladığı günde, çocuklarımızın karne heyecanına ortak olduk. Tatil dönemi boyunca öğrencilerimize ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek de 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı ilk döneminin sona erdiğini belirterek, “Yarıyıl tatilinde test çözme, özet çıkarma gibi öğrenciyi tek tip  alana yönlendiren ev ödevleri verilmemesi, bunun yerine öğrencinin kendini  tanıması, geliştirmesi ve sosyalleşmesine katkı sağlayacak sanatsal, kültürel,  sportif ve bilimsel faaliyetlere katılması teşvik edilmelidir. Bu çerçevede,  kitap okuma, film izleme, müze ve tarihi mekan gezileri ile toplumsal yardımlaşma  ve dayanışmayı destekleyici faaliyetlerin tavsiye edilmesi  ve çocukların aileleriyle hoş vakit geçirmesi uygun olacaktır” ifadelerinde bulundu.

Öğrencilerin karne sendromu yaşamaması için velilere de uyarılarda bulunan Milli Eğitim Müdürü Şimşek, alınan kırık notlarda bile çocuklara sevecen yaklaşılması gerektiğini, öğrencilerin karne korkusunu yenmede aileye ve eğitimcilere de büyük görev düştüğünü vurguladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM