• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KARNE HEYECANINA ORTAK OLDULAR

KARNE HEYECANINA ORTAK OLDULAR

2022-2023 eğitim ve öğretim yılı tamamlandı. Boğazlıyan’da 5 Bin 800 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline başladı.

Karneler Dağıtılarak Yaz Tatili Heyecanı Başladı!

Boğazlıyan’da 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı sona erdi ve 5 bin 800 öğrenci sevinçle karnelerini alarak yaz tatiline girdi.

Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın, Fatih İlkokulu ve Milli Şehit Kaymakam Kemal Bey İlkokulu’ndaki 2022-2023 öğretim yılı 2. dönem karne törenine katılarak, öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu.

Boğazlıyan’ın merkezi, kasabaları ve köylerinde bulunan okullarda da karne törenleri düzenlendi. Öğrenciler, yaptıkları çalışmaların karşılığı olan karnelerini almanın mutluluğunu yaşadılar.

Fatih İlkokulu’ndaki törene Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Başkomiser Mustafa Sezer, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Kaymakam Aydın, öğrencilere karnelerini verirken tatillerini dinlenerek ve kitap okuyarak değerlendirmeleri tavsiyesinde bulunarak iyi tatiller diledi ve öğrencileri tebrik etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek ise öğrencilere tatil süresince dinlenmelerini ve kitap okumalarını önerdi. Ayrıca, velilere de karnede alınan notların sevgi bağlamında farklılık yaratmayacağının altını çizerek, öğrencilerin başarılarının desteklenmesi ve başarısız oldukları noktalarda yardım edilmesi gerektiğini vurguladı.

Şimşek, çocukların iyi bir eğitim almalarının ve ilgi alanlarına uygun meslekler seçmelerinin önemine dikkat çekti. Tatil süresince çocukların dinlenmelerinin yanı sıra kitap okuma alışkanlığına da zaman ayırmalarının önemli olduğunu belirtti.

Öğrenciler dinlenirken keyifli bir tatil geçirmeleri ve yeni öğretim yılına enerjik bir şekilde başlamaları temenni edildi. (Hüseyin TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM