• DOLAR
  %0,07
 • EURO
  %0,09
 • ALTIN
  %0,11
 • BIST
  %5,16
KARNE SEVİNCİ

KARNE SEVİNCİ

İlçemizde İlk ve Ortaöğretim Okullarındaki Yaklaşık 5 Bin 400 Öğrenci ve 430’a Yakın Öğretmenin, Yarıyıl Tatili başladı.

İlçemizde öğrenciler karnelerini alarak, yarıyıl tatiline başladı.

İlk ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 5 Bin 400 Öğrenci ve 430’a yakın öğretmenin, yarıyıl tatili başladı.  İlçemizde Öğrenciler, ilk yarıyıldaki çalışmalarının karşılığı olan karnelerini alarak 2 haftalık yarıyıl tatiline çıkacaklar. Karne dolayısıyla ilçemizde bulunan bütün İlköğretim ve Ortaöğretim Okullarında tören düzenlendi.

KARNE SEVİNCİNE ORTAK OLDULAR

Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın ve Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, Fatih Okulu’nda düzenlenen karne törenine katıldı.

Okul Müdürü Bekir Erkoç, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katıldığı programda; minik öğrencilere karneleri ilçe protokolü tarafından verildi. Karnelerini protokol üyelerinden ilk kez alan öğrenciler büyük mutluluk duydular.

Karnelerini verdiği öğrencilere yakın ilgi gösteren protokol üyeleri, öğrencilere tatillerini dinlenerek ve kitap okuyarak değerlendirmeleri tavsiyesinde bulundu.

Kaymakam Recep Aydın, başarılı öğrencileri gördükçe sevindiğini, az çalışanlarında önümüzdeki dönemde daha çok çalışarak takdir ve teşekkür almaları dileğinde bulunarak, “Öğrencilerimizin karne heyecanlarını paylaştık. Eğitim bizim önceliğimizdir. Huzurlu bir şekilde eğitim ve öğretim yılının ilk dönemini tamamladık. Tüm öğrencilere başarılar ve iyi tatiller dilerim” temennisinde bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek ise, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı ilk döneminin sona erdiğini belirterek, “Yarıyıl tatilinde test çözme, özet çıkarma gibi öğrenciyi tek tip  alana yönlendiren ev ödevleri verilmemesi, bunun yerine öğrencinin kendini  tanıması, geliştirmesi ve sosyalleşmesine katkı sağlayacak sanatsal, kültürel,  sportif ve bilimsel faaliyetlere katılması teşvik edilmelidir. Bu çerçevede,  kitap okuma, film izleme, müze ve tarihi mekan gezileri ile toplumsal yardımlaşma  ve dayanışmayı destekleyici faaliyetlerin tavsiye edilmesi  ve çocukların aileleriyle hoş vakit geçirmesi uygun olacaktır” ifadelerinde bulundu.

Öğrencilerin karne sendromu yaşamaması için velilere de uyarılarda bulunan Milli Eğitim Müdürü Şimşek, alınan kırık notlarda bile çocuklara sevecen yaklaşılması gerektiğini vurguladı.

Öğrencilerin karne korkusunu yenmede aileye ve eğitimcilere de büyük görev düştüğünü ifade eden Şimşek, “Karnede alınacak notla sevgi bağlamında farklılık olmayacağı anne-baba tarafından çok iyi anlatılması gerekiyor. Bu sonucun değişebilirliği ve çocuğa karşı anne-babanın güven duyduğunu vurgulaması önemlidir. Bazı aileler, tatil kısıtlama, başarılı olma halinde ödüllendirme gibi yöntemler kullanıyor. Öğrencinin başarılı olduğu noktaları deşifre ederek başarısız olduğu noktaları aşması yolunda destek vermesi gerekir” ifadelerine yer verdi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM