• DOLAR
  8,8270
  %-0,44
 • EURO
  10,3371
  %-0,92
 • ALTIN
  496,75
  %-0,44
 • BIST
  1.392
  %0,55
KAŞİF ELLER ÇIKTI

KAŞİF ELLER ÇIKTI

Boğazlıyanlı Eğitimci-Yazar Hayriye Köklü Arkalı’nın yazdığı Kaşif Eller serisinin ilk yayını olan Etkinlik Kitabı çıktı. Çoklu zekaya uygun, psikolog onaylı ‘Eğlenceli Etkinliklerle Renkler’ kitabı yayınevlerinde görücüye çıktı.

Kültürel motifleri, gelenek ve görenekleri ile insan değerleri ve detay zenginlikleri yöresel tarz ve özelliklerin konu edildiği kitap ilginç ve eğlenceli bölümleri ile dikkat çekiyor.

Boğazlıyanlı Eğitimci-Yazar Hayriye Köklü Arkalı’nın yazdığı Kaşif Eller serisinin ilk yayını olan Etkinlik Kitabı çıktı.

Eğitimci-Yazar Hayriye Köklü Arkalı’nın kaleme aldığı çocuklar için hazırlanılan ‘Kaşif Eller’ serinin ilk yayını olan çoklu zekaya uygun, psikolog onaylı ‘Eğlenceli Etkinliklerle Renkler’ kitabı yayınevlerinde görücüye çıktı.

Çocukların gelişim ve değişimi ile yeteneğine dikkat çekilen şaheser niteliğindeki araştırma Boğazlıyanlı Eğitimci-Yazar Hayriye Köklü Arkalı tarafından piyasaya çıkarıldı.

Kültürel motifleri, gelenek ve görenekleri ile insan değerleri ve detay zenginlikleri yöresel tarz ve özelliklerin konu edildiği kitap ilginç ve eğlenceli bölümleri ile dikkat çekiyor.

Eğitimci-Yazar Hayriye Köklü Arkalı, Kaşif Eller serisinin ilk yayını olan Etkinlik Kitabı’nın çıktığını söyledi. Kitap hakkında bilgiler aktaran Arkalı, şunları söyledi.

“Öğretmen olduğum yıllardan beri neden bazı öğrencilerin daha başarılı ve ilgili oluğunun temelini araştırmaktayım. Öğrencilerimin velileri ile mutlaka görüşmeye çalışırım ki onları daha iyi anlayayım, hayatlarına dokunabileyim.

Gözlemlerim sonucunda bir şey dikkatimi çekti. Küçük yaşlardan itibaren daha fazla uyaran sunmuş, çocuğuna daha ilgili ve sorumluluk yüklemiş ailelerin çocukları daha başarılı oluyorlardı. Aynı zamanda bir kız çocuk annesi olarak gördüm ki: İlk 6 yıl altın değerindeki yıllarmış. Çünkü bebekler dünyaya geldiklerinde beyin gelişimi henüz tamamlanmamıştır.

Beyin gelişiminin çok büyük bir kısmı ilk 6 yılda tamamlanır. Hayatları boyunca edindikleri tüm davranış biçimlerinin %70 ini 0-6 yaş döneminde kazanırlar. Bu sebepten bu yaş aralığı çok önemlidir.

Pandemi döneminin etkisiyle ebeveynler çocukları ile daha fazla vakit geçirir oldu. Önemli olan bu sürecin ne kadar kaliteli olduğudur. Biz de iki anne ve iki öğretmen olarak, bu düşünceden yola çıkarak bir hayal kurduk. Hayalimizi gerçekleştirmek için çok çalıştık, çok emek harcadık.

Sonucunda Kaşif Eller olarak serinin ilk kitabını hizmetinize sunduk. 3 yaş ve üzeri çocuklarımız için hazırladığımız çoklu zekaya uygun, psikolog onaylı Eğlenceli Etkinliklerle Renkler kitabımız 64 sayfadan, 116 adet eşleştirme kartı ve bir adet oyun matından oluşmaktadır.”

HAYRİYE KÖKLÜ; KİMDİR

Boğazlıyan’da doğan ve büyüyen Hayriye Köklü Arkalı Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunu. 7 yıldır Milli Eğitim Bakanlığına bağlı çeşitli okullarda öğretmenlik yapıyor.

Ayrıca; Etkinlik kitabına Boğazlıyan Anadolu Kırtasiye ile Tuğra Kırtasiye ve trendyol.com adresinden temin edilebilecek.

24.02.2021

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM