• DOLAR
  13,5922
  %-0,58
 • EURO
  15,4346
  %-0,59
 • ALTIN
  778,35
  %-0,01
 • BIST
  1.810
  %0,05
KAYMAKAM SİNANOĞLU “BİZİM ÇOCUKLARLA BİRLİKTE”

KAYMAKAM SİNANOĞLU “BİZİM ÇOCUKLARLA BİRLİKTE”

İlçe Kaymakamı Davut Sinanoğlu,  ‘Çocuk ve Gençlik Merkezi’ni ziyaret etti. Çocuklarla bir araya gelen ve yakından ilgilenen Sinanoğlu, “İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının yaz aylarını çeşitli spor aktiviteleri ile geçirmelerini sağlamak amacıyla ‘Bizim Çocuklar Spor Kulübü’ kuruldu. Amacımız çocuklarımızın  hem spor yapmaları hem de gezi ve etkinliklerle sosyal iletişimlerini güçlendirmektir” dedi.

 

Boğazlıyan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde hizmet veren “Çocuk ve Gençlik Merkezi” tarafından Yaz Etkinlikleri Programı kapsamında İlçe Kaymakamı ve Vakıf Başkanı Davut Sinanoğlu’nun talimatları doğrultusunda “Bizim Çocuklar Spor Kulübü” kuruldu.

İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının katılım sağladığı “Bizim Çocuklar Spor Kulübü” çocukların yaz tatilini evlerinde televizyon, bilgisayar ve tablet başında geçirmemelerini, kendilerini geliştirerek spor yapma alışkanlığını kazanmalarını sağlamak amacıyla  Futbol ve Voleybol kursları açıldı.

İlçe Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Bizim Çocuklar Spor Kulübünü ziyaret etti. Kurs hocalarından  çocuklar hakkında ve kurslar hakkında bilgi alan Sinanoğlu, çocuklarla birebir ilgilendi.

“Bizim Çocuklar Spor Kulübünün amacının çocuklarımızın  hem spor yapmaları hem de gezi ve etkinliklerle sosyal iletişimlerini güçlendirmektir” diyen Kaymakam Sinanoğlu, “Spor kurslarının yanında Kayseri ve Niğde illerine düzenlenen gezilerle çocuklarımızın moral ve motivasyonu diri tutulmaya çalışılmıştır.  Spor yapmak bedensel ve ahlaki gelişim açısından da çok önemli.

Her bireyin okul hayatında başarılı olamayacağını ama yetenekleri sayesinde belki bir futbolcu, voleybolcu olabilecekler. Bizim Çocuklar Spor Kulübü olarak Vakfımızdan yararlanan ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının katılım sağlayacağı ve her yıl düzenli olarak hizmet verilmesi düşünülen kurslarımızda kendini geliştiren, yetenekli çocuklarımızı tespit edip spor camiasına kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

Ziyaret esnasında oldukça eğlenceli dakikalar geçiren Kaymakam Sinanoğlu, çocuklarla futbol oynayarak futboldaki hünerlerini sergiledi. Kurum amirleri ve Bizim Çocuklar olarak futbol maçı için söz kesen  Kaymakam Davut Sinanoğlu, hatıra fotoğrafı ardından çocuklara başarılar diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM