• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KAYSERİ ŞEKER, ÇİFTÇİLERE BAYRAM AVANSI SAĞLADI

KAYSERİ ŞEKER, ÇİFTÇİLERE BAYRAM AVANSI SAĞLADI

Kayseri Şeker, Çiftçilere Bayram Avansı Sağlayarak Desteklerini Sürdürdü

Kayseri Şeker, sözleşmeli pancar ekimi yapan çiftçilere Kurban Bayramı öncesinde önemli bir destek sağladı. Toplamda 65 milyon 433 bin TL tutarında Kurban Bayramı avansı ödemesi gerçekleştiren şirket, Kayseri, Sivas, Yozgat, Nevşehir ve Tokat illerindeki 15 bin 696 sözleşmeli çiftçiye ödeme yaptı. Ödemeler, ton başına 20 TL olarak hesaplanarak çiftçilerin banka hesaplarına aktarıldı.

Kayseri Şeker, bölge ekonomisine ve ülke tarımına ciddi katkılar sağlarken, çiftçilere yönelik desteklerini zamanında ve düzenli olarak yapma konusunda hassasiyet göstermektedir. Çiftçilerin ihtiyaçlarını karşılamayı öncelikli hedefi olarak benimseyen Kayseri Şeker, Kurban Bayramı sürecini rahat geçirmeleri için çiftçilerin yüzünü bir kez daha güldürdü.

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “65 milyon 433 bin TL tutarındaki Kurban Bayramı avansı, ton başına 20 TL şeklinde hesaplanarak çiftçilerimizin banka hesaplarına bugün itibarıyla yatırıldı. Biz Kayseri Şeker olarak, çiftçilerimizin alın teri kurumadan ihtiyaçlarını karşılamayı bir görev olarak benimsedik ve önceliğimiz her zaman çiftçilerimizin mutluluğu ve refahıdır” dedi.

Hüseyin Akay ayrıca, Kayseri Şeker’in üretimin her aşamasında aktif bir rol oynadığını ve çiftçiye desteklerini sürdüreceklerini belirtti. Gübre avansı, tohum avansı, çapa avansı, sulama avansı, bayram avansı, söküm avansı, mazot avansı, ekim ve ilaç avansı gibi düzenli ve zamanında yapılan ödemelerle çiftçilere destek sağladıklarını ifade etti.

Kayseri Şeker’in bu desteklerine değinen Akay, tüm çiftçilere bolluk ve bereket içinde bayram avanslarını harcamalarını temenni etti. Kayseri Şeker’in üreticilerin ve üretimin her zaman yanında olacağını vurguladı.

“Güle güle harcasınlar”

Tüm çiftçilerin Kurban Bayramı’nı kutlayan Başkan Akay;“Kayseri Şeker her zaman üretimin ve üreticinin yanında olmaya devam edecek. Çiftçilerimiz bayram avanslarını bolluk ve bereket içerisinde güle güle harcasınlar” dedi.

Kayseri Şeker, bölge ekonomisine ve ülke tarımına sağladığı ciddi katkılarla bilinirken, çiftçilere yönelik desteklerin zamanında ve düzenli bir şekilde gerçekleştirilmesine özel bir önem veriyor. Bu sefer de çiftçilerin Kurban Bayramı’nı rahat geçirmelerini sağlamak adına Kayseri Şeker, bayram avansıyla çiftçilerin yüzünü güldürdü. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM