• DOLAR
  13,5814
  %-0,06
 • EURO
  15,2721
  %-0,10
 • ALTIN
  794,92
  %0,09
 • BIST
  1.951,17
  %0,31
Kayseri Şeker, Uluslararası Gıda Kimyası Ve Teknolojisi Konferansında

Kayseri Şeker, Uluslararası Gıda Kimyası Ve Teknolojisi Konferansında

Her yıl  geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Gıda Kimyası ve  Teknolojisi Konferansı’nın  4.sü United Scientific Group (USG) tarafından  Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlendi.

Uluslararası Gıda Kimyası ve  Teknolojisi konferansı;  dünyanın her yerinden, mühendisler, teknoloji uzmanları, profesörler, araştırmacılar, bilim insanları ve akademisyenlerin katılımıyla gerçekleşti.

Son zamanlarda Kayseri Şeker’in Ar-Ge çalışmaları  ve Pektin projesinin, Gıda araştırmacıları tarafından yakından takip edilmeye başlandığı görüldü. Bunun üzerine FCT-2018 4.Uluslararası Gıda Kimyası ve  Teknolojisi Konferansına, Kayseri Şeker Pektin Proje danışmanlarından Erciyes Üniversitesinden Prof.Dr. Mahmut Doğan ve   Pektin Projesi araştırmacılarından Gıda Mühendisi Arzu Sadi Döner davet edildi.

Konferansta; Kayseri Şeker Ar-Ge Merkezi tarafından Petkin projesi araştırmacılarından Arzu Sadi Döner tarafından   “Şeker Pancarı küspesinden klasik ve ultrasonik yöntemlerle  elde edilen Pektin’in Taguchi istatiksel metodu ile kalite parametrelerinin belirlenmesi”  başlıklı sözlü sunum  ve poster sunumu yapıldı.

Konferansta Arzu Sadi Döner, Kayseri Şeker Ar-Ge Merkezinde üretilmiş olan Şeker Pancarı Pektini  kalite parametrelerinin iyileştirilmesi üzerine yapmış olduğu bilimsel verileri  sundu.

“4th International Conference on Food Chemistry and Technology”  konferansı sonrasında Konferansı  düzenleyen komite tarafından   Arzu Sadi Döner’e katılımlarından dolayı sertifika takdim edildi.

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; Kayseri Şeker Ar-Ge Merkezinde üretilmiş olan Şeker Pancarı Pektininin   gıda konferansı  katılımcıları tarafından yakından takip edilmesinden duyduğu memnuniyeti belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM