• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KAYSERİ ŞEKER’DEN REKOR ÜCRET ZAMMI

KAYSERİ ŞEKER’DEN REKOR ÜCRET ZAMMI

Türkiye’nin önde gelen şeker üreticilerinden Kayseri Şeker ile Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri Sendikası (ŞEKER-İŞ) arasında, Kayseri Şeker işyerleri için işletme seviyesinde 30. Dönem toplu iş sözleşmesi imzalandı. İmzalanan sözleşme kapsamında sendikalı işçilere önemli bir ücret artışı sağlanması planlanıyor.

Kayseri Şeker ile Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri Sendikası (ŞEKER-İŞ) arasında, Kayseri Şeker işyerleri için işletme seviyesinde akdedilen 30. Dönem toplu iş sözleşmesi imzalandı. İki yılı kapsayan toplu iş sözleşmesi çerçevesinde ücretlere ilk yıl için yüzde 107.49 oranında zam yapılırken, önümüzdeki yıl içinde enflasyon oranında artış yapılması kararı alındı.

Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal Şeker Fabrikalarını bünyesinde bulunduran Kayseri Şeker’den sendikalı işçilerine zam müjdesi geldi. Kayseri Şeker ile (ŞEKER-İŞ) arasında, Kayseri Şeker işyerleri için işletme seviyesinde akdedilen 30. Dönem toplu iş sözleşmesi imzalandı. İki yılı kapsayan toplu iş sözleşmesi çerçevesinde ücretlere ilk yıl için ortalama yüzde 107.49 oranında zam yapılırken, önümüzdeki yıl 3 ve 4’ncü dönem içinse enflasyon oranında artış belirlenmesi karara bağlandı.

2023 yılının Kayseri Şeker’in ‘Zirveler Yılı’ olduğuna dikkati çeken Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, 30. Dönem toplu sözleşmenin Kayseri Şeker çalışanlarına hayırlı olması dileğinde bulundu. Başkan Akay konuya ilişkin değerlendirmesini daha sonra şöyle sürdürdü:

‘2023 ZİRVELER YILI’

“Ekim miktarından, kota artışına, halka arzdan, açıklanan tarihi kar oranına, çalışanlarımızdan yaklaşık 800 kişi kadar muvakkatlık kadrosu ve sendikalı çalışanlara verilen rekor zamma varıncaya kadar Kayseri Şeker zirveler yaşıyor.

Zirveye ulaşmak yeterli değil, zirvenin sonu yok, başarının sonu yok. Bu sebeple hepimizin işimize sıkı sıkıya sarılarak, çok çalışmamız lazım. Kayseri Şeker bir çiftçi kuruluşu, buranın gerçek sahibi çiftçiler ve çalışanlar.

Anadolu’nun bağrında, Anadolu’nun ortasında sıra dışı, uluslararası standartlarda bir şirket haline geldi Kayseri Şeker. Birlik ve beraberlik içerisinde çiftçisi de, çalışanı da, hissedarı da çok kazanan bir şirket haline geldik. Bu vesileyle 30’ncu dönem toplu iş sözleşmemizin çalışanlarımıza ve Kayseri Şeker’imize hayırlı olmasını diliyorum. Allah mübarek eylesin, ağız tadıyla yemeyi nasip etsin”

Kayseri Şeker, Anadolu’nun göbeğinde uluslararası standartlara sahip bir şirket olarak dikkat çekerken, bu başarıda çalışanların ve çiftçilerin katkısının büyük olduğuna dikkat çekildi. İş birliği ve dayanışma içinde elde edilen bu başarının sürekli kılınması gerektiği vurgulandı.

Kayseri Şeker ile ŞEKER-İŞ arasında imzalanan 30. Dönem toplu iş sözleşmesi, sendikalı işçilere sağlanan rekor ücret artışı ile dikkat çekiyor. Bu anlaşma, şirketin 2023 hedefleri doğrultusunda atılan önemli adımlardan biri olarak işaret ediliyor. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM