• DOLAR
  %-0,09
 • EURO
  %-0,07
 • ALTIN
  %-0,09
 • BIST
  %5,16
KAZANCIMIZ BOĞAZLIYAN’DA KALSIN

KAZANCIMIZ BOĞAZLIYAN’DA KALSIN

“Ramazan Alışverişini Yerel Esnaftan Yap, Ekonomiye Can Kat” sloganı ile Boğazlıyan halkına çağrıda bulunan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sinan Yazılıtaş, “Kalbimiz, kazancımız, kabrimiz, eş ve dostumuz Boğazlıyan’da. Yerel Esnafımız tüm hazırlıklarını tamamlamış mübarek aya hazırdır. Ramazan ayı berekettir, huzurdur, mutluluktur, paylaşmaktır. Boğazlıyan’ın simgeleri olan yerel esnafımıza destek verelim. Ramazan ayında alış veriş profili diğer aylara göre daha hareketli oluyor. Ramazan ayı alış-veriş ihtiyaçlarını yerel esnaftan karşılamak toplumsal dayanışmanın, kardeşliğin, huzur ve bütünlüğün bir gereğidir” dedi.

“ESNAFA DESTEK VERİN!”

Boğazlıyan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sinan Yazılıtaş, 11 ayın sultanı Ramazan ayı ihtiyaçlarının yerel esnaftan karşılanması için çağrı yaptı.

Ramazan ayının manevi bereketi ile birlikte esnafa maddi olarak kazanç sağlayacağına inandığını aktaran Boğazlıyan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sinan Yazılıtaş, açıklamasında; vatandaşlardan Ramazan ayı alış-verişlerini daha çok ithal ürünlerin satıldığı, cari açığın körüklendiği ulusal marketlerden değil de yerel esnaf ve sanatkarlardan yapmalarını beklediklerini dile getirdi.

Bereketli bir Ramazan ayı geçirmek için esnafın hazırlıklarını tamamladığını sözlerine ekleyen Yazılıtaş, vatandaşa gıda alışverişini yerel esnaftan yapın çağrısında bulundu.

Değerli Boğazlıyanlılardan kendi ilçelerinin esnafına destek vermesini isteyen Yazılıtaş, “Ramazan ayında alış-veriş profili diğer aylara göre daha hareketli ve bereketli oluyor. Küçük esnaf kalkınmalı ki, yaşasın. Yaşasın ki, eli darda olana imdat, fakir-fukaraya yoldaş, çocuklarımıza mutluluk, vatandaşa sırdaş olabilsin. Seher vakti dükkanını açıp, sahura kadar hizmet veren yerel esnafımıza herkesin sahip çıkması gerekir” dedi.

Ramazan ayı alış-veriş ihtiyaçlarını yerel esnaftan karşılamanın toplumsal dayanışmanın, kardeşliğin, huzur ve bütünlüğün bir gereği olduğunu vurgulayana Yazılıtaş, “Ramazan ayı berekettir, huzurdur, mutluluktur, paylaşmaktır. Esnaflarımız da bu kampanyaya destek olacaklar. Bu vesileyle tek bir kuruşun ilçede kalmasına hep birlikte vesile olursak ne mutlu bizlere. Mübarek Ramazan ayının ilçemize ülkemize ve tüm İslâm Alemi’ne hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Bütün Boğazlıyan halkını gönül rahatlığı ile ilçe esnafından alışveriş yapmaya davet ediyorum. Çünkü esnaftan yapılan harcama tekrar Boğazlıyan’a dönüş yapacak” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM