• DOLAR
  13,5814
  %-0,06
 • EURO
  15,2721
  %-0,10
 • ALTIN
  794,92
  %0,09
 • BIST
  1.951,17
  %0,31
Kazancımız Boğazlıyan’da Kalsın

Kazancımız Boğazlıyan’da Kalsın

“Ramazan Alışverişini Yerel Esnaftan Yap, Ekonomiye Can Kat” sloganı ile Boğazlıyan halkına çağrıda bulunan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sinan Yazılıtaş, “Kalbimiz, kazancımız, kabrimiz, eş ve dostumuz Boğazlıyan’da. Yerel Esnafımız tüm hazırlıklarını tamamlamış mübarek aya hazırdır. Ramazan ayı berekettir, huzurdur, mutluluktur, paylaşmaktır. Boğazlıyan’ın simgeleri olan yerel esnafımıza destek verelim. Ramazan ayında alış veriş profili diğer aylara göre daha hareketli oluyor. Ramazan ayı alış-veriş ihtiyaçlarını yerel esnaftan karşılamak toplumsal dayanışmanın, kardeşliğin, huzur ve bütünlüğün bir gereğidir” dedi.

“ESNAFA DESTEK VERİN!”

Boğazlıyan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sinan Yazılıtaş, 11 ayın sultanı Ramazan ayı ihtiyaçlarının yerel esnaftan karşılanması için çağrıda bulundu.

Ramazan ayının manevi bereketi ile birlikte esnafa maddi olarak kazanç sağlayacağına inandığını belirten Boğazlıyan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sinan Yazılıtaş, vatandaşlardan Ramazan ayı alış-verişlerini daha çok ithal ürünlerin satıldığı, cari açığın körüklendiği ulusal marketlerden değil de yerel esnaf ve sanatkarlardan yapmalarını beklediklerini söyledi.

Bereketli bir Ramazan ayı geçirmek için esnafın hazırlıklarını tamamladığını belirten Yazılıtaş, vatandaşa gıda alışverişini yerel esnaftan yapın çağrısında bulundu.

“KÜÇÜK ESNAF YAŞASIN”

Değerli Boğazlıyanlılardan kendi ilçelerinin esnafına destek vermesi konusunda çağrıda bulunan Yazılıtaş, “Ramazan ayında alış veriş profili diğer aylara göre daha hareketli oluyor. Küçük esnaf kalkınmalı ki, yaşasın. Yaşasın ki, eli darda olana imdat, fakir-fukaraya yoldaş, çocuklarımıza mutluluk, vatandaşa sırdaş olabilsin. Seher vakti dükkanını açıp, sahura kadar hizmet veren yerel esnafımıza herkesin sahip çıkması gerekir” dedi.

Oda Başkanı Sinan Yazılıtaş, Ramazan ayı alış-veriş ihtiyaçlarını yerel esnaftan karşılamanın toplumsal dayanışmanın, kardeşliğin, huzur ve bütünlüğün bir gereği olduğunu vurguladı.

“Ramazan ayı berekettir, huzurdur, mutluluktur, paylaşmaktır” diyen Yazılıtaş, “İlçemizin simgeleri olan, düğününde-cenazesinde iyi gününde-kötü gününde yanında olan bakkal amcalarımız, yerel marketlerimiz, manavlarımız ve ilçemizin olmazsa olmazı olan tüm yerel esnafımıza kıymetli Boğazlıyan halkının kendi ilçesinin esnafına destek vererek, Ramazan alış-verişlerini yerel esnaftan yapmalarını önemle rica ediyorum. Yerel esnafa her zamankinden daha çok sahip çıkılması gerekir. Yerel esnaf kalkınmalı ki, yaşasın. Yaşasın ki, eli darda olana imdat, fakir-fukaraya yoldaş, çocuklarımıza mutluluk, vatandaşa sırdaş olabilsin ama insanlarımız yerel esnafa yeterince destek vermiyor. Kalbimiz, kazancımız, kabrimiz, eş ve dostumuz Boğazlıyan’da ama üzülerek söylüyorum ki; alış-veriş noktasında esnafımızın kapısı çalınmıyor” diye konuştu.

Esnafın rahatlaması için başlatılan kampanya ile tüketicilerin yerel esnaftan alışveriş yapmaya yönlendirilmesini, esnafın iş hacminin artmasını ve böylece esnafın kapılarının hep açık kalması ile ilçe ekonomisinin canlanmasına katkı sağlanmasının hedeflendiğini dikkat çeken Yazılıtaş, “Esnaflarımız da bu kampanyaya destek olacaklar. Bu vesileyle tek bir kuruşun ilçede kalmasına hep birlikte vesile olursak ne mutlu bizlere” açıklamasında bulundu.

Ramazan ayının yerel esnafa can suyu olacağına ve Boğazlıyan halkının da destek vereceğine inandığını belirten Yazılıtaş, ramazan ayının paylaşma ve dayanışmaya vesile olan bir ay olduğunun unutulmaması gerektiğinin altını çizdi.

“YARDIM PAKETLERİNİ YEREL ESNAFA HAZIRLATTIRIN”

İşadamları, yerel yöneticiler ve yardımsever vatandaşlardan ramazan paketlerini de yerel esnafa hazırlatmaları yönünde beklentileri olduğunu da sözlerine ekleyen Yazılıtaş, “İçinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’nin de bulunduğu mübarek Ramazan ayının ilçemize ülkemize ve tüm İslâm Alemi’ne hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim” diye konuştu.

Bütün Boğazlıyan halkını gönül rahatlığı ile ilçe esnafından alışveriş yapmaya davet eden Oda Başkanı Sinan Yazılıtaş, “Çünkü esnaftan yapılan harcama tekrar Boğazlıyan’a dönüş yapacak. Ama ulusal AVM’de yapılan alışverişlerin harcaması Boğazlıyan’da kalmıyor. Hatta bazı AVM’lerin yapılan alışveriş harcamaları yurt dışına çıkartılıyor. Boğazlıyanlı kendi esnafından, kendi evladından, kendi öz varlığından alışveriş yapmaya davet ediyorum” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM