• DOLAR
  %0,16
 • EURO
  %0,33
 • ALTIN
  %-0,18
 • BIST
  %2,74
KAZANLAR İHTİYAÇ SAHİPLERİ İÇİN KAYNADI

KAZANLAR İHTİYAÇ SAHİPLERİ İÇİN KAYNADI

Ramazan ayının son günlerine yaklaşırken, Boğazlıyan Belediyesi mutfağındaki kazanlar, ihtiyaç sahibi için kaynıyor. Ramazan ayında vatandaşların gönüllerine dokunan Boğazlıyan Belediyesi bakacak kimsesi olmayan, yardıma muhtaç vatandaşlarımıza Ramazan ayı boyunca iftarlıklarını evlerine götürüyor.

Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın talimatı ile belediye mutfağında pişirilen yemekler, belediye personeli tarafından ihtiyaç sahibi, hasta ve yaşlıların evlerine kadar götürülerek teslim ediliyor. Mübarek ramazan ayının son günleri yaklaşırken, evlerdeki gönül sofrası sayısı da artıyor.

Pandemi nedeniyle ramazan gelenekleri de bu yıl dönüşüme uğradı. Koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl iftar çadırları kurulmayıp toplu yemek programları düzenlenmese de Boğazlıyan Belediyesi sıcak yemekleri vatandaşların evlerine ulaştırıp, ramazan ayında vatandaşların gönüllerine dokundu.

Ramazan aylarının vazgeçilmezi geleneksel toplu iftar ve sahur programları yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında bu yıl yapılamazken, ramazan ayı süresince her gün sağlık problemi olan, bakacak kimsesi olmayan, yardıma muhtaç vatandaşlara Ramazan ayı boyunca iftarlıklarını evlerine kadar götüren Boğazlıyan Belediyesi ayrıca vatandaşların eczane ve gıda gibi ihtiyaçlarını da karşılıyor.

İhtiyaç sahiplerine gıda kolileri ile destek sağlanırken, bu hizmetlerine ilave sıcak yemek servisini de ekleyen Boğazlıyan Belediyesi’nin mutfağında hijyen kurallarına dikkat edilerek hazırlanan yemekler, gezici iftar araçları ile dağıtılıyor.

Yemekler ilçedeki yaşlı, engelli ve ihtiyacı olan ailelere ulaştırılırken, kronik hastalığı bulunan ve 65 yaş üstü vatandaşların evlerine özel sefer taslarıyla her gün farklı sıcak yemek götüren Boğazlıyan Belediyesi vatandaşlar için tüm imkânlarını seferber ederken, Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında maalesef bu yıl ramazan ayını salgın tedbirleri çerçevesinde biraz buruk yaşadık. Elbette önceliğimiz halk sağlığı. İnşallah önümüzdeki yıllarda sağlıkla yine iftar sofralarında buluşacağız. Ancak öncelikle toplum olarak bu salgından kurtulmamız gerekiyor. Her gün hemşehrilerimize sıcak ve taze yemek servisi yapıyor, evlerdeki gönül sofralarımızın sayısını çoğaltıyoruz. El ele, gönül gönüle biz büyük bir aileyiz. Çünkü; biz bize yeteriz” dedi.

VATANDAŞLAR TEŞEKKÜR ETTİ

Bu arada; Ramazan ayı süresince ihtiyaç sahiplerini unutmayan Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’a teşekkür eden vatandaşlar, “Bu yıl pandemi nedeniyle ramazan ayını biraz buruk geçirdik. Sağolsun Başkanımız sayın Gökhan Coşar, ihtiyaç sahiplerine her gün sıcak yemeklerini ulaştırdı. Bizler Millet olarak gerek Ramazan ayı gerekse diğer durumlarda paylaşmayı ve yardımlaşmayı seven bir milletiz” ifadelerinde bulundular.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM