• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %0,29
 • ALTIN
  %0,74
 • BIST
  %1,00
KENDİ İŞİNİ KURDU

KENDİ İŞİNİ KURDU

Eski Hükümlü; Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcılığı Koordinesinde Yürütülen Proje İle Hibe Aldı, İşini Kurdu.

Hükümlülerin topluma kazandırılmaları ve istihdam edilmelerine yönelik yürütülen projeler kapsamında Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde; devlet desteği alan eski hükümlü kendi işini kurarak süt üreticiliği ve besicilik yapmaya başlayarak kendi işini kurdu.

Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü desteğiyle Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ve Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’nün “Engelli ve Eski Hükümlülerin Kendi İşini Kurma Projesi” kapsamında eski hükümlülerin topluma kazandırılmaları ve istihdam edilmelerine yönelik yürütülen projeler devam ediyor.

BAŞSAVCI ŞAHİN; ZİYARET ETTİ

Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, Devlet Desteğiyle Çandır İlçesinde süt üreticiliği ve besicilik yapmaya başlayan eski hükümlüyü ziyaret etti.

Hükümlülerin topluma kazandırılmaları ve istihdam edilmelerine yönelik yürütülen projeler kapsamında Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanlığı vasıtasıyla ve İşkur tarafından verilen hibe desteğinden faydalanan Abdullah Özmen isimli eski hükümlü, hibe desteğiyle kendi işini kurarak süt üreticiliği ve besicilik yapmaya başladı.

Boğazlıyan Koruma Kurulu Başkanı Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, beraberinde Denetimli Serbestlik Müdürü Celil Cihan ve Denetimli Serbestlik Personeli ile birlikte hibe desteğinden faydalanan Çandır ilçesinde ikamet eden eski hükümlü Abdullah Özmen’i çalışma alanında ziyaret etti.

Çalışma alanında incelemelerde bulunan ve eski hükümlü Abdullah Özmen’den bilgiler alan Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin yaptığı açıklamada, “Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzde hükümlülerin topluma kazandırılması, salıverildikten sonra hayat koşullarına uyum sağlaması ve gelir getirecek bir meslek sahibi olarak yaşamlarına devam edebilmeleri için, eğitim öğretim faaliyetleri ile birlikte iş meslek kursları, sosyal kültürel vb. faaliyetler düzenlenmekte olup; diğer kurum ve kuruluşlar ile işbirliği içerisinde hükümlülere destek olunmaktadır” dedi.

Bu çerçevede Koruma Kurulu Başkanlığı aracılığı ile eski hükümlülerden Abdullah Özmen’in  de İşkur İl Müdürlüğü ile yapılan işbirliği çerçevesinde 42 Bin TL.  hibe desteği alarak kendi işini kurmasının güzel bir örneğini gördüklerini dile getiren Başsavcı Şahin, “Bu kapsamda kendilerini tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Diğer hükümlülerimize de yapmış olduğumuz etkinliklere, kurslara katılım göstermelerini bu tür faaliyetlerden yararlanmaları hususunda her türlü desteği her zaman vereceğimizi buradan belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Eski hükümlü Abdullah Özmen ise, Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanlığı vasıtası ile eski hükümlülere yönelik kendi işini kurma hibe desteğinden faydalanarak 42 Bin TL.  hibe desteği aldığını söyledi.

“HÜKÜMLÜLERE ÇAĞRIDA BULUNDU”

Süt üreticiliği ve besicilik yapmaya başladığını, hibe desteğinden faydalanarak  kendi işini kurduğu için çok mutlu olduğunu, yaşamına yeni bir sayfa açtığını, keyifle kendi işinde çalıştığını, bu vesile ile kendisine bu fırsatı sağlayan herkese çok teşekkür ettiğini anlatan Özmen, eski hükümlülere çağrıda bulundu.

Özmen, “Devletimiz her türlü kolaylığı sağlıyor, hükümlü kardeşlerimize benzer projeler yapmalarını tavsiye ediyorum. Bu fırsatı değerlendirsinler, bu proje bana iş ve ekmek kapısı sağladı, kimseye bağlı olmadan kendi işimi yapacak olmanın mutluluğunu yaşıyorum” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM