• DOLAR
  %0,16
 • EURO
  %0,33
 • ALTIN
  %-0,18
 • BIST
  %2,74
“KENDİNİ DE SEVKLERİNİ DE YAKMA”

“KENDİNİ DE SEVKLERİNİ DE YAKMA”

SAĞLIKÇILARDAN DÜNYA TÜTÜNSÜZ GÜNÜ ÇAĞRISI

31 Mayıs Dünya Tütünsüz günü dolayısıyla Boğazlıyan İlçe Sağlık Müdürlüğü, vatandaşları tütün ve tütün ürünlerinin zararları  konusunda broşürler dağıtarak bilinçlendirdi.

Boğazlıyan İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlileri, sigaranın zararları konusuna vatandaşların dikkatini çekmek amacıyla broşür dağıttı, sigaranın zararları konusunda bilgilendirmede bulundu.

31 Mayıs, tütün ürünü kullanımının sağlık ve diğer zararları konusunda toplumda farkındalık oluşturmak, tütün ürünü kullananlara bırakmaları yönünde bilinç kazandırmak ve sağlıklı yaşam davranışlarını geliştirmek amacıyla Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Dünya Tütünsüz Günü” olarak ilan edilirken, etkinliklerde “Kendini de Sevklerini de Yakma” sloganı ile tütün ürünlerinin zararlarına dikkat çekildi, bırakmak isteyenler teşvik edildi.

Tütünle mücadelede sağlanan başarı ile bağımlılıktan uzak, sağlıklı nesillerin yetişmesine büyük katkı sağlanacağını vurgu yapıldı, kanser başta olmak üzere pek çok kronik hastalık, kalp damar hastalıkları ve bunlara bağlı sağlık ve yaşam kayıplarının önleneceği, ayrıca sağlık harcamaları ve iş gücü kayıplarının azalması ile ülke ekonomisine de katkı sağlanacağı ifade edildi.

Dağıtılan broşür “Kendini de Sevklerini de Yakma” sloganı dikkat çekerken, Boğazlıyan Mevlana Mahallesi Muhtarı Yavuz Batur, kendisinin de bir dönem sigara kullandığını ve bıraktığını belirterek, “Çok şükür sigarayı bıraktım. Yaklaşık 11 yıl oldu. 31 Mayıs Dünya Tütünsüz günü dolayısıyla bugün sigarayı bırakalım. İlçe Sağlık Müdürlüğü personeline bu duyarlı ve aydınlatıcı bilgilerinden dolayı teşekkür ederim. Hem sağlık, hem de maddi kayıpların yaşanmaması için sigarayı bırakalım” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM