• DOLAR
  %0,16
 • EURO
  %0,05
 • ALTIN
  %0,26
 • BIST
  %5,16
KENEVİR ALANINDA GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR

KENEVİR ALANINDA GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kenevir üretimine yönelik telkinleriyle harekete geçen Yozgat Bozok Üniversitesi çalışmalarını hızlandırdı.

Son yıllarda stratejik bir tarım ürünü olarak ülke gündeminde yer alan kenevirin üretiminin yaygınlaştırılması için bilimsel çalışmalara yönelen ve “endüstriyel kenevir” alanında ihtisaslaşan Yozgat Bozok Üniversitesi, kenevir alanında görüşmelerini devam ettiriyor.

Kenevir üretimi ve bilimsel çalışmalar sonucu yatırımcının kazandırılacağı Yozgat’ta kurulacak kenevir tesisleri ile hem ülke hem de Yozgat ekonomisine katma değer sağlanarak istihdamın artırılması amaçlanıyor.

Bu kapsamda; Bozok Üniversitesi Endüstriyel Kenevir alanında yürüttüğü çalışmaların önemli bir aşaması olan MESA Holdingle imzalanan protokol sonrası karşılıklı görüşmeler ve yol haritası konusunda istişari görüşmeleri sürüyor.

Üniversiteden yapılan duyuruda; Bu çerçevede MESA Holdingle enerji alanında, kenevir esaslı süper kapasitör ve süper batarya yapımına yönelik değerlendirme toplantısı Ankara’da MESA Holding genel merkezinde yapıldı.

Toplantıya Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güngör Yılmaz ve Kenevir Araştırmaları Enstitüsü Elektronik, Makine ve Enerji Araştırmaları Grup Başkanı Prof. Dr. İlhami Yiğit ve MESA Holding yetkilileri katıldı.

Toplantıda MESA Holdingle imzalanan iş birliği protokolü sonrası, kısa, orta ve uzun vadede yapılacaklar konuşuldu ve Prof. Dr. İlhami Yiğit tarafından bir sunum gerçekleştirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM