• DOLAR
  8,8689
  %1,22
 • EURO
  10,4740
  %1,60
 • ALTIN
  499,21
  %1,68
 • BIST
  1.385
  %-1,20
KENEVİR ENDÜSTRİYE KAZANDIRILACAK

KENEVİR ENDÜSTRİYE KAZANDIRILACAK

Bir dizi etkinlik ve ziyarette bulunmak üzere Yozgat’a gelen TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Yozgat Bozok Üniversitesini ziyaret etti.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ’ın makamında gerçekleştirilen ziyarette TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’a Cumhurbaşkanlığı Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurul Üyesi Dr. Osman Coşkun, TÜBİTAK Bilim Toplum Başkan Vekili Doç. Dr. Rukiye Dilli eşlik ederken, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Prof. Dr. Şenol Akın ve Üniversitenin Genel Sekreteri Uğur Kölemen de hazır bulundu.

Ziyarette endüstriyel kenevir alanında ihtisaslaşan üniversitede yapılan çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Ziyarette konuşan Prof. Dr. Hasan Mandal,  Yozgat Bozok Üniversitesi’nin Endüstriyel Kenevir alanında ihtisaslaşması ve bu alanda yaptığı çalışmaları yerinde görmek üzere Yozgat Bozok Üniversitesi’ni ziyaret ettiğini belirtti.

Prof. Dr. Mandal, “Endüstriyel Kenevir alanında Yozgat Bozok Üniversitesi’nde birçok bilimsel çalışma ve Ar- Ge çalışmalarının yapıldığını gördük. TÜBİTAK olarak ortaklaşa neler yapabiliriz, kenevirde var olan yetkinlikleri daha da kıymetlendirecek ne tür çalışmalar gerçekleştirilebilir, bunlarla ilgili istişareler yapmak üzere üniversitemizi ziyaret ettim. Rektörümüze misafirperverliğinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın üniversitemizi ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ ise, “İhtisas alanımızla ilgili endüstriyel kenevir özelinde kısa, orta ve uzun vadede yapılacak çalışma ve projeler ilgili TÜBİTAK Başkanımızla fikir alışverişinde bulunduk. İhtisas üniversitesi olarak kenevirin bütün biyokütlesini endüstriye kazandırma hedefi doğrultusunda birlikte önemli adımlar atılacağına inanıyorum.” dedi.

Yozgat Bozok Üniversitesi’nin hem eğitim-öğretim hem de akademik anlamda yükseköğretime önemli katkılar sunduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Üniversite olarak lisans düzeyinde birçok çalışmaya katılıyoruz. Bu vesile ile önemli başarılarımız var. Biz gerek TÜBİTAK esaslı lisansüstü öğrencileri ve lisansüstü eğitime yönelik projeleri önemsiyoruz. Bundan sonra gerek öğrenci gerekse akademik bazlı TÜBİTAK projelerini devam ettirerek önemli başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Bu vesile ile TUBİTAK başkanımıza vermiş olduğu katkı ve desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyaret sonrasında TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Üniversite adına sunmuş oldukları projeleri TÜBİTAK tarafından kabul edilen Enes Akyüz, Betül Köklü ve Arda Kaan Üner’le bir toplantı gerçekleştirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM