• DOLAR
  13,4985
  %-1,26
 • EURO
  15,3619
  %-1,06
 • ALTIN
  775,40
  %-0,39
 • BIST
  1.810
  %0,05
KİRAZ HASADI BAŞLADI

KİRAZ HASADI BAŞLADI

Türkiye’nin en büyük meyve bahçesinde kiraz hasadı başladı.

Vatandaşların tarlaları birleştirilerek Türkiye’nin en büyük meyve bahçelerinden biri haline getirilen arazide yetiştirilen kiraz ağaçlarında hasat başladı.

Deveci Havzası Meyvecilik Entegrasyon Projesi kapsamında tarlalarını birleştirerek 10 bin 920 dekar tarım alanı oluşturdu. Meyve üretimi de yapılan arazide, geçtiğimiz yıllarda elma, armut, şeftali ve kiraz yetiştirilmeye başlandı. Arazilerini kiraya veren köylülerin maaş alarak çalıştığı meyve bahçesi, yöre halkından yüzlerce kişiye de iş imkanı sağlarken, Yozgat Valisi Kadir Çakır, Kadışehri ilçesine bağlı Kabalı köyünü ziyaret etti, meyve bahçesinde incelemelerde bulundu.

“Vali Kadir Çakır’dan, Kadışehri, Çekerek ve Aydıncık İlçelerine Ziyaret”

Yozgat Valisi Kadir Çakır, ilçe ziyaretleri kapsamında Kadışehri, Çekerek ve Aydıncık ilçelerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

KABALI’DA KİRAZ HASADI BAŞLADI

İlk önce Kadışehri ilçesine bağlı Kabalı köyünde köylülerin arazilerini birleştirerek oluşturdukları Türkiye’nin en büyük meyve bahçesini ziyaret eden Vali Çakır, kiraz hasadına katılarak işletme yetkililerinden bilgi aldı.

Meyve bahçesinin oldukça güzel bir çalışma sonucu ortaya çıktığını belirten Vali Çakır, Kabalı meyve bahçesinin tüm çiftçilere ve köylere örnek gösterilecek bir proje olduğunu söyledi.

ÇEKEREK BARAJINDA İNCELEME

Kadışehri Kabalı meyve bahçesi ziyaretinin ardından Çekerek ilçesine geçen Vali Çakır, Türkiye’nin en büyük 9. barajı olan Çekerek Barajında incelemelerde bulundu.

Vali Çakır, baraj, ilçe ve ilçede yürütülen çalışmalar hakkında İlçe Kaymakamı Evren Çakır ve Belediye Başkanı Eyyüp Çakır’dan bilgi aldı.

KAZANKAYA KANYONU DOĞAL GÜZELLİĞİ İLE GÖZ DOLDURUYOR

Çekerek’ten Aydıncık’a geçen Vali Çakır ilk önce Yozgat’ın doğal güzelliklerinden olan ve turistleri bekleyen Kazankaya Kanyonunda incelemede bulunarak Aydıncık Kaymakam Vekili Evren Çakır ve Belediye Başkanı Ahmet Koçak’tan bilgi aldı.

AYDINCIK’IN İNCİSİ AMETİST

Aydıncık Kültür Evi’ni ziyaret eden Vali Kadir Çakır, ilçeye özgü Ametist taşından yapılan takıları inceleyerek, takı tasarımı yapan ve usta öğretici Nimet Türker’den bilgi aldı.

Ametist taşının tanıtımının iyi yapılması gerektiğini kaydeden Vali Çakır, bu değerli taşın il ve ilçeye önemli bir gelir kaynağı olacağını belirtti.

Vali Kadir Çakır, ayrıca gittiği ilçelerde vatandaşlarla da yakından ilgilenerek uzun uzun sohbet etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM