• DOLAR
  13,4423
  %0,49
 • EURO
  15,2255
  %0,54
 • ALTIN
  795,76
  %0,66
 • BIST
  2.014,21
  %-1,36
KIRMIZI ÇİZGİMİZİ ÇEKTİK

KIRMIZI ÇİZGİMİZİ ÇEKTİK

“Trafikte Yaya Önceliği Kampanyası” hayata geçirilerek Yozgat il genelinde ışıksız yaya geçitlerinde farkındalık oluşturmak amacıyla yaya çizgileri kırmızıya boyandı. Vali Ziya Polat; “Trafikte amacımız sıfır can kaybı, bir sayısı bile çok fazla. İlimiz genelinde tüm yaya geçitleri boyandı. Burada asıl amaç kırmızıya boyamak değil, insanlarımızda bu farkındalığı ve bilinci oluşturmaktır” dedi.

“YAYA ÖNCELİĞİ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR”

Trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı’nın aldığı karar doğrultusunda Yozgat il genelinde de bir dizi etkinlikler düzenlendi.

İçişleri Bakanlığı trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması için çalışmalarına devam ediyor. 2021 yılı “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir”  sloganı Yozgat’ta da başladı.

Yozgat Valisi Ziya Polat, “Trafikte yaya önceliği ve güvenliği için ‘Kırmızı Çizgimizi’ çektik” dedi.

Vali Polat, gazetecilere yaptığı açıklamada; Trafikte Yaya Önceliği Kampanyası hayata geçirilerek il genelinde ışıksız yaya geçitlerinde farkındalık oluşturmak amacıyla yaya çizgilerinin kırmızıya boyandığını söyledi.

Vali Ziya Polat, şöyle devam etti.

“İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu’nun başlattığı ve tüm Türkiye genelinde aynı anda uygulamaya konulan “Yayalarımız Kırmızı Çizgimizdir” projesi hayata geçti. Bilindiği üzerine önceki yıllarda “Öncelik Yayanın Öncelik Hayatın” sloganı ile başlamıştı.

Okul çevresi ve bazı bölgelerde uygulamaya konulmuştu. Amaç tabi ki sıfır can kaybı, bir sayısı bile çok fazla. İlimiz genelinde tüm yaya geçitleri boyandı. Burada asıl amaç kırmızıya boyamak değil, insanlarımıza bu farkındalığı ve bilinci oluşturmak. Özellikle yaya geçitlerinde araçlarımız mutlaka yayaya yol vermek zorunda. Yozgat’ımızda da bu bilinci oluşturacağız. Allah herkese kazasız belasız yolculuklar nasip eder, sıfır can kaybı hedefiyle farkındalığı başlatıyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM