• DOLAR
  %0,07
 • EURO
  %-0,66
 • ALTIN
  %0,08
 • BIST
  %-1,35
KIRSALA MİLYONLUK DESTEK

KIRSALA MİLYONLUK DESTEK

Kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) kapsamında Yozgat il genelinde yatırımcılara %50 hibe desteği sağlanacak.

Türkiye’nin önemli tarım ve hayvancılık merkezlerinden Yozgat il genelinde (KKYDP) kapsamında yatırımcılara %50 hibe desteği sağlanacak.

Yozgat Valiliği İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında yatırımcılara %50 hibe desteği sağlanacağı duyurusu yaptı.

Bu kapsamda; Tarımsal Ürünler ile Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesine hibe desteği sağlanacak.

Projeye son başvuru tarihi ise 10.02.2023 ve Yatırım projelerinin fiziki olarak tamamlanma son tarihinin de 30.11.2023 olarak açıklandı.

Proje kapsamında; Tarımsal Ürünlerin İşlenmesi, Kurutulması, Dondurulması, Paketlenmesi ve Depolanmasına Yönelik Yatırımlar ile Tarımsal Üretime Yönelik Sabit Yatırımlar, Yenilenebilir Enerji Kaynakları Kullanımına Yönelik Yatırımlar, Su Ürünleri Yetiştiriciliği Yapılmasına Yönelik Yatırımlar, Hayvansal ve Bitkisel Orjinli Gübre İşlenmesi, Paketlenmesi ve Depolanmasına Yönelik Yatırımlar, Aile İşletmeciliği Faaliyetlerinin Geliştirilmesine Yönelik Altyapı Yatırımları, Arıcılık ve Arı Ürünlerinin İşlenmesi ve Paketlenmesine Yönelik Yatırımlar, Bilişim Sistemleri ve Eğitimi Yatırımları (Akıllı Tarım Uygulamaları) El Sanatları (Zanaatkârlık) ve Katma Değerli Ürünlere Yönelik yatırımlar, İpek Böceği Yetiştiriciliği Tesisi Yatırımları, Su Ürünleri Yetiştiriciliği Yatırımları, Makine Parkları Yatırımları ile Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği (İşlenmesi, Paketlenmesi ve Depolanması) Yatırımlarına hibe desteği sağlanacak.

Hibeye esas proje tutarı alt limitinin 1Milyon 1 TL., yeni tesis için 7 Milyon TL. olduğu Hibeye esas proje tutarına ise %50’sine hibe yoluyla destek verileceği, Kalan %50’lik tutarının da başvuru sahiplerinin temin etmekle yükümlü olduğuna işaret edildi.

Teknik Destek:

Öte yandan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) kapsamından faydalanmak isteyen yatırımcıların İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü, İl Proje Yürütme Biriminden teknik destek ve bilgi alabilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM