• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KİTAPLAR YOL GÖSTEREN PUSULADIR

KİTAPLAR YOL GÖSTEREN PUSULADIR

Bilgi sahibi olmak ve belirli bir kültür seviyesine gelmenin her insanın ulaşmak isteyeceği bir amaç olduğu, Kitapların kültür seviyesini arttırmak ve bilgi sahibi olmanın da yol gösteren pusula olduğu vurgulandı.

Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde Belediye Başkanı Uzm.Dr. Nezih Yalçın, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Ayçiçek, İl Genel Meclis Üyesi İrfan Coşgun, İlçe Müftüsü Abdullah Çolak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ersoy Ceylan ve şube müdürleri ile Malmüdürü Yasin Deniz ve çok sayıda öğretmen ve öğrencilerin katılımı ile kütüphane ziyareti gerçekleştirildi.

Kütüphaneler haftası dolayısıyla bir açıklama yapan, Kütüphane Müdürü Mehmet Ünver, “Kitaplar yol gösteren pusuladır. Bilgi sahibi olmak belirli bir kültür seviyesine gelmek her insanın ulaşmak isteyeceği bir amaçtır. Kitaplar kültür seviyemizi arttırmak ve bilgi sahibi olmamızın en etkili aracıdır. Bilginin en yoğun olduğu araçlar kitaplardır. Kitap istenilen bilgiye en kısa ve en etkili yoldan ulaşabilecek araçtır.

Kitap okumak düşünce yapısını güçlendirir, hangi yöne gidileceğini bilmeyen bir insana bir pusula gibi kılavuzluk yapar bireye gideceği yolu gösterir. Kitaplar bizim için hayatın her anında bizimle birlikte olan öğretmenler gibidir.

Her Kitap Bir başka kapı açar bizim için hepsi ayrı bir dünyadır hayatımıza ayrı heyecanlar ayrı mutluluklar ayrı yaşanmışlıklar katar. Kitap okumak insana geçmişini tarihini toplum ve millet bilincini öğretir geçmişte yaptığımız hataları tekrar düşmememizi sağlar geleceğe daha hazırlıklı olmamızı sağlar. Kitaplar insanlık tarihinin geçmişi ve toplumların hafızasıdır basit bir anlatım ile insanlık tarihinin Kara kutusudur. Geçmişteki başarıları başarısızlıkları güzel ve kötü olayları günümüze aktarır Böylece bizim gücümüzü ve geleceğimizi aydınlatır” ifadelerini kullandı.

Ünver, ayrıca öğrencilerin kütüphaneye ulaşımını sağlayan Akdağmadeni Belediyesine teşekkür etti. (Haber Merkezi)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM