• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KIZILAY’DAN GÖNÜLLÜ KAN BAĞIŞÇILARINA BÜYÜK ONUR

KIZILAY’DAN GÖNÜLLÜ KAN BAĞIŞÇILARINA BÜYÜK ONUR

Türk Kızılayı, gönüllülerinden aldığı güç ve destekle ülke genelindeki kan ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılarken, gönüllü kan bağışçılarını da unutmayarak, gümüş madalya verdi.

Türk Kızılay’ınca ilçemizde düzenlenen kan bağışı kampanyası her geçen gün büyük ilgi görüyor. Boğazlıyan Cumhuriyet Meydanı’nda konuşlandırılan Kızılay Kan Toplama Tırı’na vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Türk Kızılay’ının gönüllülerinden aldığı güç ve destekle sabit ve mobil kan bağış birimleri aracılığıyla Türkiye’nin kan ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılanırken, Kan bağışında en önemli unsurun insan olduğu ve bunun bir gönüllülük işi olduğu vurgulanırken, kampanyaya destek veren herkese çok teşekkür edildi, kanın sürekli bir ihtiyaç olduğu, bu nedenle de vatandaşlar kan bağışlamaya davet edildi.

GÜMÜŞ MADALYA ALDILAR

Düzenlenen kan bağışı kampanyasına bu kadar çok katılım olmasından dolayı mutlu olduğunu belirten Kızılay yetkilileri “Gönüllü kan bağışçılarından Gazetemiz Muhabiri Hüseyin Tarikci ile ilçe Esnaflarından Ahmet Özen’e teşekkür etti, gümüş madalya ve beratı verildi.

Gönüllü kan bağışçılarından Hüseyin Tarikci ve Ahmet Özen, Türk Kızılay’ı yetkililerine böylesine anlamlı ve onurlu bir görevi yerine getirdikleri için teşekkür ederek, “Bağışladığımız kan belki de bir gün bize kullanılacak. O yüzden sağlıklı herkesin düzenli kan bağışında bulunması gerekir” dedi.

Daha sonra Türk Kızılay’ı sorumlusu, gönüllü kan bağışçısı Hüseyin Tarikci ve Ahmet Özen’e Türk Kızılay’ı tarafından hazırlanan “Gümüş Madalya Beratı” belgesi ile gümüş madalyalarını verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM