• DOLAR
  %0,73
 • EURO
  %-0,26
 • ALTIN
  %-0,69
 • BIST
  %3,13
KOÇ, ADAY OLMAYACAK

KOÇ, ADAY OLMAYACAK

AK Parti Boğazlıyan Gençlik Kolları Başkanı Hasan Basri Koç, kongrede aday olmayacağını açıkladı.

Büyük bir onur ve gururla yürüttüğü başkanlık görevini gece gündüz ilk günkü aşkla parti olarak değil dava olarak gördüğü kutsal amaç için çalışmalar yaptığını belirten Koç, “Samimiyetimizden ve tevazumuzdan hiçbir şey kaybetmeden devraldığım bu kutsal görevi temiz bir şekilde devir etmenin mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Koç, açıklamasında şunları söyledi.

“Partimizin 6. Olağan İlçe Gençlik Kolları Kongresinde yeniden aday olmayacağım. 12 Kasım 2017 tarihinden bu yana yürüttüğüm AK Parti Boğazlıyan İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevimi bu süre zarfında teşkilatımızın belirleyeceği bir başka kardeşimize devredeceğim.

Bugüne kadar yapmış olduğumuz tüm faaliyetlerde iyi ve güzel işleri hakkı hakikati, adaleti, liyakati gözeterek ve Cenab-ı Allah’ın rızası doğrultusunda ekibimle beraber gerçekleştirdik. Bu vesile ile gerek yönetim kurulumuzda gerekse üniversite ve lise teşkilatlarımızda yer alan çok değerli kardeşlerime çok teşekkür ediyorum.

Onlarla birlikte yol yürümekten, hayal kurmaktan, kurduğumuz hayalleri kendimize hedef haline getirip gerçekleşmesi için gayret göstermekten büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum.

Elhamdülillah hiçbir zaman emredici, buyurucu bir Gençlik Kolları Başkanı olmadım; ekibini koşturan değil, ekibiyle koşan bir başkan olmaya gayret gösterdim.

Vitrinde bulunup işin mutfağından kaçan değil, bizzat mutfakta kazanı kaynatan bir başkan olmaya gayret gösterdim.

Her zaman protokol esnasında bize ayrılan yerin, bize emanet edilen masanın, ismimizin önünde yer alan sıfatın bizi “üstün, seçkin” kıldığını değil aksine vebalimizi artırdığını düşündük ve bu bilinçle ekibimdeki arkadaşlarımla gece gündüz demeden tevazuyu elden bırakmadan çalıştık.

Bugüne kadar bulunduğum her mekan ve zamanda, makam ve mevki kaygısı taşımaksızın doğrunun, iyinin ve güzelin peşinde olmaya ve hakkı hakikati haykırmaya gayret ettim ve Rabbim izin verirse, ölene dek bu düstur üzere yaşamaya gayret göstereceğim.

Rabbim, bundan sonra da bizleri razı olduğu işlerde istihdam etsin.Görevim esnasında yaptığım her türlü hata ve kusurumu affetsin. İsteyerek veya istemeyerek gönlünü kırdığım, hakkına girdiğim her kim varsa hakkını helal etmesini diliyorum.

Partimizin kuruluşundaki çekirdek ekip başta olmak üzere kuruluşundan bugüne görev yapmış her bir teşkilat mensubumuza “muhtar bile olamaz” denilen liderimizin “bir dünya lideri” olacağını o günden görebildikleri ve bu istikamette çalıştıkları için çok teşekkür ediyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM