• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KOP’TAN DESTEK ÇAĞRISI

KOP’TAN DESTEK ÇAĞRISI

Konya Ovası Projesi (KOP), aralarında Yozgat’ın da bulunduğu 8 ilde tarım ve hayvancılık projelerine finansman desteği sağlamak amacıyla 2024 Yılı Mali Destek Çağrı Programını başlattı.

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, 2024 yılında desteklenecek projelerin belirlenmesi için “2024 Yılı KOP Mali Destek Çağrı Programı”nı başlattı. KOP Başkanı Karakoyunlu, ilk aşamada sadece Tarım ve Hayvancılık projelerinin kabul edileceğini belirtirken, diğer sektörlere ilişkin çağrı programının ilerleyen dönemde başlatılacağını ifade etti. Tarım ve Hayvancılık Mali Desteklerinde en düşük limit 250 Bin TL, en yüksek limit ise 12 Milyon TL olarak belirlendi.

KOP Bölge Kalkınma İdaresi, KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (KOP TEYAP), KOP Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Programı (KOP KIRSAL), KOP Hayvancılık Altyapısının Geliştirilmesi (KOP HAYVANCILIK) ve KOP Tarımsal Araştırmalar Projesi (KOP TARIMSAL ARAŞTIRMALAR) kapsamında 2024 Yılı Mali Destek Çağrı Programını duyurdu.

Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde ve Yozgat’tan oluşan KOP Bölgesi’ndeki ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşları, Valilikler, Kaymakamlıklar ve Devlet Üniversiteleri başvuruda bulunabilecek. Başvurular 20 Haziran 2023 tarihine kadar http://proje.kop.gov.tr adresinden yapılacak.

KOP İdaresi Başkanı Murat Karakoyunlu, açıklamasında; KOP Bölgesinin ekonomik yapısının tarım ve hayvancılık başta olmak üzere çok sektörlü ve eş zamanlı şekillendiğini belirterek, katma değeri yüksek faaliyetlere önem verdiklerini ifade etti.

Karakoyunlu, KOP Proje Havuzu sistemi sayesinde bölgede farkındalık oluşturan, katma değeri yüksek, insan hayatına dokunan ve bölgenin ihtiyaçlarına yönelik yatırım ve desteklemeleri içeren projelerin ortaya çıktığını söyledi. Tarım ve hayvancılık alanında 2024 yılında da benzer bir başarı beklediklerini vurgulayan Karakoyunlu, “Bölgedeki illerde, çok sektörlü, birbiriyle entegre ve eşzamanlı kalkınmayı önceliklendiren, yenilikçi ve ihtiyaçlara çözüm sunabilen projelere finansman desteği sunmaya hazır olduklarını belirtti.

Karakoyunlu, KOP Bölgesi’nin tarım ve hayvancılık sektörlerindeki gelişmelerin yanı sıra diğer sektörlerde de önemli potansiyele sahip olduğunu vurgulayarak, ilerleyen dönemlerde diğer sektörlere yönelik çağrı programlarının da başlatılacağını açıkladı.

Konya Ovası Projesi (KOP) 2024 Yılı Mali Destek Çağrı Programı, bölgedeki kamu kurumları, üniversiteler ve diğer ilgili kuruluşlara önemli bir fırsat sunuyor. Bu program aracılığıyla tarım ve hayvancılık alanında yapılacak yenilikçi ve katma değerli projeler desteklenerek bölgenin kalkınmasına katkı sağlanması hedefleniyor.

Başvuruların http://proje.kop.gov.tr adresinden 20 Haziran 2023 tarihine kadar kabul edileceği belirtiliyor. KOP İdaresi, bölgenin potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek ve önemli projeleri hayata geçirmek için girişimcileri ve kurumları projelerini sunmaya davet ediyor.

KOP 2024 Yılı Mali Destek Çağrı Programı, bölgedeki tarım ve hayvancılık sektörlerinin modernizasyonu ve gelişimi için önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Bu programın başarılı projelere destek sağlayarak bölgenin ekonomik büyümesine katkıda bulunması ve istihdamı artırması bekleniyor. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM