• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %-0,04
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,33
KOP’TAN HAYAL KÜTÜPHANESİ ATAĞI

KOP’TAN HAYAL KÜTÜPHANESİ ATAĞI

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, aralarında Yozgat’ın da bulunduğu KOP Bölgesi illerinin tamamında astronomi ve uzay temalı kütüphane projelerini destekliyor.

KOP Başkanı Mahmut Sami Şahin, “Türkiye’nin öncelikli alanları olan savunma sanayi ve uzay alanında yapılan atılımlarını da göz önünde bulundurursak, özellikle çocuklarımızın algılamalarını artırmak adına astronomi ve uzay kütüphanelerini destekliyoruz. Çocuklarımızın hayallerini gerçekleştirebilecekleri böylesine güzel bir ortamın oluşturulmasına destek olmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.

KOP İdaresinin destekleriyle, gençlerin bilim ve teknoloji alanındaki gelişmelerle yakından tanışacağı ve takip edebileceği, eğlenirken robotik kodlama eğitimleri alabileceği, zekâ oyunları ile hayal güçlerini geliştirebilecekleri uzay ve astronomi temalı ‘Kırşehir KOP Hayal Kütüphanesi’ hizmete açıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından kısa adı ‘KOP OKUYOR’ olan KOP Bölgesinde Okuma Kültürünün Geliştirilmesi Projesi kapsamında finanse ettiği ‘Kırşehir KOP Hayal Kütüphanesi’, Cacabey Gençlik Merkezinde düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde ve Yozgat’tan oluşan KOP Bölgesi illerinin tamamında astronomi ve uzay temalı kütüphane projelerini desteklediklerini belirten KOP Başkanı Mahmut Sami Şahin, açıklamasında; “Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde yürütülen KOP Hayal Kütüphanesi Projesinin de bu kapsamda hayata geçirildiğini ifade ederek; “Türkiye’nin öncelikli alanları olan savunma sanayi ve uzay alanında yapılan atılımlarını da göz önünde bulundurursak, özellikle çocuklarımızın algılamalarını artırmak adına astronomi ve uzay kütüphanelerini destekliyoruz. Çocuklarımızın hayallerini gerçekleştirebilecekleri böylesine güzel bir ortamın oluşturulmasına destek olmaktan dolayı çok mutluyuz. Maksat hasıl oldu” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM